Dva body trefil v prodloužení Voříšek

Jindřichův Hradec - Hokejisté Vajgaru ve II. lize po tuhém boji udolali Bílinu 6:5. V sobotu se představí na ledě Nymburku.

9.1.2014

Hradecký útočník Jindřich Kotrla před brankou Bíliny.Foto: Lucie Hunalová

Dramatický zápas plný zvratů absolvovali v 25. kole II. ligy jindřichohradečtí hokejisté, kteří na svém ledě nakonec v prodloužení zdolali Bílinu 6:5.

Hosté rozhodně nepřipomínali tým, který se krčí na předposlední příčce tabulky a navíc je nabudil rychlý gól, který zaznamenali už ve 2. minutě. Vlažně se rozjíždějící Vajgar dokázal odpovědět v 6. minutě, kdy se od modré s pomocí teče prosadil Jasečko.

Druhá třetina nabídla pětigólovou přestřelku. Hradec se dostal do vedení, které zařídil M. Dvořák, ale Bílina vzápětí srovnala krok a ve 35. minutě přetlačila skóre na svou stranu. Pak zase úřadovali hokejisté ve žlutých dresech. Vaniš s Voříškem vtěsnali dvě trefy do půlminutového rozmezí, takže domácí borci odcházeli do kabin s vedením 4:3.

Ve třetí dvacetiminutovce Vajgar svého protivníka zatlačil, ale své šance zužitkovat nedokázal, takže se opět radovali hosté, kteří během tři minut získali zpět jednobrankový náskok. V 57. minutě bylo znovu srovnáno, neboť Mavrojanidis zužitkoval v početní výhodě přihrávku Kocara – 5:5.

V prodloužení měli domácí dvakrát výhodu přesilovky a druhou možností už nepohrdli. 21 vteřin před koncem uklidil po Procházkově ráně odražený kotouč do sítě Voříšek a zajistil svým barvám dvoubodové vítězství.

„Začátek se nám nepovedl, soupeř nám to nedovolil, dobře bruslil a hrál výborně po mantinelech, což nám dělalo problémy. V dalším průběhu jsme se sice zlepšili, ale po nepochopitelných chybách jsme zase inkasovali. Nechali jsme volného hráče před bránou, což se nesmí stát. Dalo nám pak hodně práce, abychom vyrovnali. V prodloužení se štěstí nakonec přiklonilo na naši stranu. Do Nymburka to v sobotu nejedeme zkusit, pokusy mají atleti, tyčkaři nebo dálkaři, my si jedeme pro body," poznamenal trenér Vajgaru Milan Kupka.

„Já si myslím, že bod je v naší situací dobrý, ale měli jsme vyhrát. Šancí na to bylo dost. Potýkáme se s proměňováním příležitostí a když vstřelíme gól, tak další dvě, tři střídání hrajeme s takovou euforií, že většinou vzápětí inkasujeme. Pět gólů jsme dali, ale mohlo jich být i víc. Vajgar ze začátku neměl tolik možností a z každého náznaku šance jsme dostali gól," uvedl bílinský kouč Vladimír Machulda.

V tabulce třinácté Jihočechy už v sobotu čeká duel na ledě Nymburku, kterému patří osmá příčka.

J. HRADEC – BÍLINA 6:5 PP (1:1, 3:2, 1:2 – 1:0)
Branky: 6. Jasečko (Kocar, Voříšek), 32. M. Dvořák (Jasečko, R. Procházka), 36. Vaniš (Přibyl, A. Dvořák), 36. Voříšek (Jasečko), 57. Mavrojanidis (Kocar, Voříšek), 65. Voříšek (R. Procházka, Jasečko) – 2. Kýhos (Salač, Andres), 32. J. Procházka (Hrdlička, Hartman), 35. Andres (Hartman), 47. Böhm (Zdeněk, J. Procházka), 49. Kýhos (Andres).
Rozhodčí: J. Pražák – J. Mertl, T. Samuel. Diváci: 315.
Vyloučení: 3:8, navíc Salač (Bí.) 10 min. OT. Využití: 2:0.
Poměr střel: 45:34.
Vajgar: Bláha – Jasečko, Tržil, R. Procházka, Štěpán, Pekárek, A. Dvořák, od 26. Popelka – Kocar, Voříšek, M. Dvořák – Kotrla, Kasalý, Mavrojanidis – Mazanec, Přibyl, Vaniš.