Hradecký celek výborně rozehrál domácí utkání s vedoucím Českým Krumlovem a v 25. minutě vedl už 3:1. Hosté však do konce prostřední části dokázali srovnat krok a v závěrečné třetině předvedli, proč jim patří pozice lídra.

O den později Vajgar cestoval na strakonickou Křemelku pouze se šesticí útočníků, ale s favoritem, jemuž před duelem patřilo v tabulce třetí místo, odehrál rovnocennou partii se šťastným koncem. V hlavní roli se ukázal forvard Lazorišák, který v druhé minutě prodloužení rozhodl o cenné výhře hradeckého celku.

Vajgar se ve velmi vyrovnaném středu tabulky nyní nachází na šesté příčce, ale například jedenáctý Humpolec na něj čtyři kola před koncem základní části ztrácí pouhé tři body. V dalším kole se Hradec představí na svém stadionu, kde v neděli od 17 hodin přivítá poslední béčko Pelhřimova.

Vajgar J. Hradec – Slavoj Český Krumlov 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
Góly a nahrávky: 20. D. Košťál (Pucher st., Lazorišák), 24. D. Košťál, 25. Gurka, 60. J. Mazanec (D. Košťál) – 13. Andrýsek (Břečka, Vondřich), 28. Vondřich (J. Krcho), 32. K. Šťastný (D. Svoboda, Svěchota), 42. Vondřich (J. Krcho), 52. K. Šťastný (Vondřich), 56. F. Čížek (K. Šťastný).
Rozhodčí: Jílek – Jan Kubeš, Polonyi. Vyloučení: 5:4, navíc Břečka (ČK) 10 minut + do konce. Využití: 0:2. Diváci: 205.

HC Strakonice – Vajgar J. Hradec 3:4 PP (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)
Góly a nahrávky: 20. Dlouhý, 34. J. Švec (L. Bednařík), 58. Samohejl (Ruda, D. Kovář) – 11. Kubín (Lazorišák), 30. D. Košťál (Popelka), 46. Popelka (Lazorišák, Chmel), 62. Lazorišák (Popelka).
Rozhodčí: Horáček – J. Macháček, Zelenka. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 417.