Diváci byli zvědavi, zda Jihočeši dokáží navázat na získaný bod ze Žďáru nad Sázavou, ale nakonec odcházeli velmi zklamaní. Sokolov měl totiž ve svém středu extraligového útočníka útočníka Radka Dudu, jehož vedení Karlových Varů vyřadilo z kádru. Ten si připsal šest kanadských bodů za jeden gól a pět asistencí, čímž zápas sám prakticky rozhodl. A nezapomněl připomenout ani to, proč je tak málo oblíbený mezi českými hokejovými fanoušky.

O osudu utkání, které mělo být podle předpokladů vyrovnané, rozhodla první třetina. V ní byl v prvních dvanácti minutách lepší domácí celek, který měl více ze hry, přestože hrál brzy v oslabení. Avšak i v početní nevýhodě útočil, když před branku Sokolova pronikl Ota Lazorišák.

Další šance se počítaly také na straně Vajgaru, ale brankář Petr Hruška Západočechy držel. Nevyzráli na něho dvakrát David Bílek a jednou Martin Brabec. Uspěl až Jiří Bárta, jenž dostal puk za Hruškova záda díky nezměrné bojovnosti, s níž domácí tým vstoupil do utkání.

Hned po vstřeleném gólu se do hlavní role důležitého zápasu vžil hlavní rozhodčí a vyloučil Jakuba Pípala. V oslabení měl příležitost Lazorišák, ale neprosadil se. Z protiútoku ovšem Baník ano – 1:1. Pak se hosté dostali do vedení a následně dostal Sokolov dárek v podobě dvojnásobné přesilovky trvající celé dvě minuty. Tolik času Petr Kukla a Radek Duda nepotřebovali, aby zužitkovali hru pět na tři i pět na čtyři. Jindřichohradecký tým po první třetině prohrával 1:4, ani nevěděl jak.

Druhé dějství začalo tak, jak skončilo první. Sudí viděl pouze domácí fauly, sokolovské jako by neexistovaly. Za katr hned v úvodu putoval Adam Přibyl, který obdržel 2+2 minuty. V oslabení Vajgar znovu inkasoval a jeho hráči pochopili, že bojovat s větrnými mlýny je zbytečnost. Smířeni s osudem už duel pouze dohráli a v závěrečné třetině dostali ještě tři góly.

„Na zápas jsme byli dobře připraveni, nechyběla nám motivace. Začali jsme dobře, dostali jsme se do vedení. Byla tam chuť do hry, výborné bruslení, ale… Je zbytečné se vymlouvat na rozhodčího, avšak zápas ovlivnil. Je ostuda, co předvádí. Hokej jsem hrál aktivně, viděl jsem leccos, ale takovou komedii už dlouho ne. Zápas hrubým způsobem rozhodla první třetina. Radek Duda je někde úplně jinde, hrál si svoji ligu a my to prostě odnesli," poznamenal trenér Vajgaru Aleš Dvořák.

V dalším kole se Hradec představí na svém stadionu, kde v sobotu přivítá lídra z Kolína (18 hodin).

J. HRADEC – SOKOLOV 2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. Bárta (Přibyl), 34. Bárta (Popelka, Záhora) – 13. Kašpar (Duda), 15. Priškin (Duda), 18. Kukla (Tvrdek, Duda), 18. Duda (Kukla), 23. Račanský (Tvrdek, Duda), 28. Kukla (Sýkora), 45. Kukla (Tvrdek, Sýkora), 58. Tvrdek (Duda), 58. Tvrdek (Jirušek).
Rozhodčí: Vokřál – J. Štětina, D. Štětina. Diváci: 360. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:5.
Vajgar: Spáčil – Tržil, Pípal, Kohút, Popelka, Port, Koňařík, Kadlec – Brabec, Voříšek, Bílek – Záhora, Přibyl, Bárta – Zvoník, Lazorišák, Samohejl – Fencl, Drda, Šafář.

Autor: Roman Pišný