Opora hokejistů v play off II. ligy nevynechala ani minutu

Oba fináloví soupeři postoupili do boje o kvalifikaci jednoznačným způsobem. Vajgar porazil 3:0 na zápasy Žďár nad Sázavou i Benešov, písečtí hokejisté si stejným způsobem poradili s Nymburkem a Kutnou Horou. Série navzdory původním předpokladům o jednoznačné partii nakonec přinesla plný počet pěti zápasů a borci od Vajgau se v ní za své výkony rozhodně stydět nemuseli.

„Do série jsme šli s tím, že chceme postoupit a ne to protivníkovi jen tak odevzdat. Hned první zápas jsme vyhráli, Písek znejistěl a my se naopak přesvědčili, že je to hratelný soupeř,“ tvrdí Kubeš.

Jenže po vítězství přišlo více než 120 minut bez vstřeleného gólu. Inkasovat ve dvou zápasech pět gólů není žádná ostuda, ovšem Vajgar píseckého brankáře Hrubce nedokázal překonat ani jednou.

„Písek dobře bránil a nepustil nás k lepšímu zakončení ani do žádné vyložené šance. Hrál to ze zajištěné obrany na rychlé protiútoky a dva zápasy mu to dokonale vycházelo,“ všiml si čtyřiadvacetiletý gólman.

Komterm měl mečbol, který chtěl ve čtvrtém zápase na jindřichohradeckém ledě proměnit v postup. Vajgar to však nedopustil, zvítězil 5:2 a vynutil si pátý zápas.

„Doma nás hnali naši skvělí fanoušci, čímž bych jim chtěl moc poděkovat. Jejich zásluhou se nám podařilo sérii vrátit ještě jednou do Písku,“ tvrdí uznale.

Rozhodující duel však již vyzněl lépe pro domácí Komterm. „Už nám asi trochu docházely síly. Písek si hrál to, co potřeboval. Byl zalezlý vzadu a podnikal nebezpečné brejky. Dostával se do přečíslení a trestal naše chyby,“ zhodnotil Kubeš závěrečný zápas série.
Předsezonním cílem Vajgaru byl postup do finále skupiny Střed, což se podařilo a tak lze tento ročník považovat za povedený. „Bylo pěkné, že celou sezonu zakončilo právě jihočeské derby, protože na vyhecované zápasy chodilo spousta lidí. Jen je škoda, že se nepovedla ta tečka, že jsme nepostoupili do kvalifikace. Jinak sezona probíhala v poklidu, v tabulce jsme se pohybovali nahoře, parta v kabině byla výborná,“ podotkl.

Domácí zápasy Vajgaru navštěvovalo v průměru necelých sedm stovek diváků, což je na druhou ligu velmi slušné vysvědčení.
„Můžeme být spokojení, fanoušci byli celou sezonu výteční, výborně nás povzbuzovali a zaslouží si velkou pochvalu. I za to, jak nás jezdili povzbuzovat ven a hlavně do Písku, kde se k nim nezachovali zrovna nejlíp. Klobouk dolů před nimi,“ ještě jednou pochválil příznivce Vajgaru Tomáš Kubeš, jehož jméno hradecké ochozy vyvolávají při každém povedeném zákroku. A že jich letos bylo!
Gólmanská jednička Vajgaru bude v jindřichohradeckém dresu působit i v příští sezoně, neboť klub na jeho služby uplatnil opci.

JAN WIRKNER