Už vás pohltila atmosféra play off, nebo to přijde až ve chvíli, kdy večer vyjedete na led?
Play off už je cítit ve vzduchu a připravujeme se na něj. Blíží se to a snažíme se dostat do pohody. Hodně nám v tom pomáhají maséři Pavlové Vlašic a Bláha.

Čeká vás Přerov, který jste letos ani jednou ze čtyř pokusů nedokázali porazit. Třikrát jste stál v brance vy osobně. Čím si vy jako gólman vysvětlujete takhle negativní bilanci?
Nevím. Je to takové neustále omílané téma. Často jsme Přerov tlačili, ale nedokázali jsme dát góly. Naproti tomu soupeř měl hodně nepříjemné brejky a dokázal je využívat. Takhle podobně vypadaly všechny zápasy. Bylo tam i dost smůly. Doufám, že jsme si to všechno vybrali v základní části. V play off se začíná zase od nuly.

Pro gólmana jsou podobné zápasy hodně nepříjemné, když jste dlouho bez práce a potom musíte vytáhnout důležitý zákrok?
Tohle jsou pro gólmana nejhorší zápasy. Váš tým tlačí, snaží se vstřelit gól a nejde to. Potom přijde nepříjemný brejk, které Přerov umí velice dobře. Podobných utkání už jsem ale odchytal více, tak se na ně snad dokáži dobře připravit.

Přerov produkuje důrazný hokej. Pocítil jste to i vy v brance?
To bych ani neřekl. Týká se to spíše hráčů v poli. Mě tolik ne.

Nehráli jste předkolo play off, takže jste měli jedenáct dní pauzu. Hodila se vám, nebo byste raději zůstal v zápasovém rytmu?
Sezona je dlouhá a pár dní volna určitě přijde vhod. Měli jsme tři dny na odreagování a pak už jsme začali zase tvrdě trénovat. Pauza nijak nevadila. Navíc jsme ji vyplnili i přátelským zápasem. Jeho průběh byl sice jednoznačný, ale hodil se nám.

V přátelském utkání s juniorkou Salcburku jste odchytal jen první třetinu. Taková byla dohoda už před utkáním?
Předběžně jsme byli domluveni, jak to bude vypadat. Všechno v utkání klapalo, takže jsem vystřídal podle plánu.

Sháněl jste na start play off hodně vstupenek pro příbuzné a známé?
Samozřejmě. Je to vrchol sezony a spousta kamarádů a známých to chce vidět. Jsem na to ale tak nějak zvyklý, že mám v hledišti hodně přátel.

Nebudete se v průběhu play off holit, nebo chystáte ještě nějaký jiný rituál?
Neholení se je taková klasika. O ničem jiném nevím. Pokud něco takového bude, tak to bude překvapení pro vás i pro mě.

Máte nějaké své osobní rituály, které dodržujete před každým zápasem?
Moc rituálů nemám, protože pak bych z toho měl zbytečně zamotanou hlavu. Před zápasem dělám všechno tak, abych byl dobře připravený. Nejsou to ale žádné velké věci, abych nějak bláznil.

Při zranění Davida Gáby jste v brance jasnou jedničkou. Vyhovuje vám tato role, nebo jste klidnější, když za vás může rovnocenný kolega kdykoliv zaskočit?
S Gábičem jsme tady spolu už druhým rokem a myslím, že nám to klape. Já jsem byl zraněný loni, Gábič zase letos. To k hokeji prostě patří. Když je jeden zraněný, tak to ten druhý musí vzít víc na sebe. Letos nás ta marodka postihla opravdu ve velké míře. Měli jsme mimo hru spoustu hráčů, ale naštěstí se všichni pomalu vracejí do sestavy.

Cítíte před důležitými zápasy nervozitu?
Ještě nejsem tak starý, abych za sebou měl třeba deset play off a nic to se mnou nedělalo. Je to moje druhé pořádné play off, takže nějaká zdravá nervozita tam určitě je. Hlavně je ale v kabině cítit velké odhodlání a touha něco velkého dokázat. Všichni už se na to strašně moc těšíme.