Bylo to s Ústím po všech stránkách vydařený zápas?
Podle výsledku jednoznačně. Pro diváky to muselo být super a pro nás celkem také. Za stavu 5:0 jsme začali dělat trochu hlouposti. Soupeř snížil na 5:2 a až potom jsme zase začali hrát. Utkání už jsme poté bez větších potíží dotáhli do vítězného konce.

V polovině duelu jste vedli už 5:0, ale zdálo se, že tento průběžný stav plně neodpovídá tomu, co se na ledě dělo. Hosté měli také řadu slibných šancí. Souhlasíte?
Do té doby, kdy jsme vedli 5:0, mi ani nepřišlo, že by měl soupeř nějak moc šancí. Ty přišly právě až za tohoto stavu ve druhé třetině. Bylo to nějakých deset minut, kdy jsme začali bláznit a hosté nám chodili neustále do přečíslení. Mohli dát i více než dva góly a bylo by to asi ještě napínavé.

Považujete za klíčové vaše dva slepené góly na konci prvního dějství, které vás nasměrovaly k vítězství?
Především nás tyto dva góly strašně uklidnily. Pokud doma vedeme o dva góly proti papírově slabším celkům, tak nás to vždycky uklidní a soupeře to naopak tak trochu položí.

Museli vás trenéři v kabině po druhé třetině hodně důrazně upozornit, že zápas ještě stále není rozhodnutý?
Určitě. V kabině se připomněl zápas z minulé sezony, kdy se tady s Ústím také vedlo už 5:1 a nakonec utkání skončilo v normální hrací době nerozhodně. Trenéři nás upozornili, abychom si dali na něco podobného pozor a začali zase plnit pokyny.

Dali jste si pozor a začali plnit pokyny trenérů?
Ano. Začali jsme hrát zase jako na začátku zápasu a ještě jsme přidali nějaké góly.

V utkání jste dal dvě branky. Kdy se vám něco podobného podařilo naposledy?
Povedlo se mi to jednou v první lize ze Benátky nad Jizerou v Hradci Králové. Jinak dva góly nedávám každý den. Celkově moc branek nedávám.

Váš první gól nápadně připomínala ten z minulého týdne s Litoměřicemi. Znovu jste projel přes celé hřiště a zakončil přesnou střelou.
Když puk skončil v síti, tak se mi v hlavě hned promítlo, že to bylo opravdu to samé. Když jsem akci rozjížděl, tak mě ale vůbec nenapadlo, že k tomu dojde.

Bylo ještě bonusem, že jste se právě vracel z trestné lavice?
Přijel jsem z trestné lavice a zdálo se mi, že jsou všichni unavení. Jak naši kluci, tak ti ústečtí, kteří hráli minutu a půl přesilovku. Ti byli rádi, že šli střídat. Tím jsem měl situaci jednodušší.

Bude teď pravidlem, že v domácích zápasech projedete hřiště a dáte gól?
Bylo by to skvělé, ale uvidíme, jestli to ještě vůbec někdy přijde.

Druhý gól jste dal pro změnu tvrdou a přesnou střelou.
Pepa Mikyska mě krásně našel. Zůstal jsem úplně sám na kruhu a snažil jsem se obstřelit gólmana.

V závěru zápasu jste měl ještě jednu střelu. Nedoufal jste v hattrick, jenž by byl v podání obránce dost unikátní?
Jedna střela od modré tam byla. Když puk letěl směr branka, tak mi to blesklo hlavou. Ale kdyby to byl gól, tak bych to měl v kabině asi zbytečně drahé (smích).

Sledujete pozorně tabulku? Jihlava v uplynulém kole prohrála doma s Kladnem, Slavia ztratila bod s Prostějovem. Nahrály vám tyto výsledky?
Tabulku sledujeme. Vypadá to, že s Jihlavou a Slavií se budeme přetahovat o druhé místo. Kladno pokud nějak výrazně nezaváhá, tak se na prvním místě asi udrží. Do druhého místa ale určitě chceme skončit.

Mezi prvním a druhým místem v konečné tabulce až takový rozdíl není, ale druhá příčka je pro vás důležitá, abyste v play off začínali doma. Vnímáte to podobně?
V každém případě. První nebo druhé místo neřešíme. Pokud se dostaneme do semifinále, tak je asi jedno, jestli budeme hrát s Kladnem, Jihlavou nebo Slavií. Ale každopádně by bylo dobré začínat doma. Proto chceme být druzí.

Jak jste na tom po zdravotní stránce? Vaše koleno drží?
Ale jo. Jde to. Nebudu si stěžovat. Je to pořád podobné. Musím si dávat pozor.

Čeká vás zápas v Kadani, která je na pátém místě v tabulce a patří k největším překvapením letošního ročníku. Dá se to tak brát?
Do Kadaně chodí hrát hodně hráčů z extraligového Chomutova. Produkují nepříjemný hokej. V první lize když někdo chytí formu a podaří se mu několik zápasů, tak v tabulce rychle vylétne, protože její střed je hodně vyrovnaný. Kadaň je teď pátá, ale klidně může skončit ještě třeba osmá.

Našlapané je to ale i v popředí tabulky. Tři body ze severu Čech by se vám proto hodně hodily?
Potřebujeme teď pořád vyhrávat. Máme relativně přijatelné soupeře a nebylo by špatné mít z nejbližších tří zápasů devět bodů.Ale každé utkání venku je pro nás v poslední době strašně těžké.