Premiéra se hokejistům vůbec nepovedla, s Českou Lípou prohráli 2:10. Trenér Joun končí, osud jeho asistenta Čecha je krajně nejistý.


Horší to opravdu nebylo – jen navlas stejné. . . Od českolipských Predátorů, kteří jsou nováčkem soutěže, utrpěli na domácím kluzišti potupný debakl 2:10.

„Ten zápas se vlastně nedá z naší strany ani hodnotit. Byl to totální propadák,“ dobře ví technický manažer jindřichohradeckého klubu František Dvořák.

Představy o pohodovém začátku sezony, která by měla být bez stresu a záchranářských prací, jsou rázem ty tam. A v klubu bijí na poplach!

Joun odchází

Ke všemu zlému Vajgar nemůže počítat ani s koučem Františkem Jounem, jehož zdravotní problémy se nyní ukázaly dlouhodobějšího rázu a nedovolí mu zastávat zároveň funkci generálního manažera extraligového českobudějovického Mountfieldu a trenéra druholigového jindřichohradeckého celku. Navíc nebyl na střídačce ani v přípravě.

František Joun. Autor: František Panec

„Bohužel, je to tak. Franta Joun letos o trénování v Hradci enormně stál. Sám tvrdí, že hokej je pro něho stále drogou. Ale za nastalé situace musí dbát hlavně na doporučení lékařů. Zdraví je pochopitelně přednější,“ podotkl Dvořák.

Najdou trenéra?

Druhý kouč Miloslav Čech je tak rázem na odstřel. Nic proti němu, ale sám zřejmě tým kočírovat nemůže. Chybí mu totiž především zkušenosti z hokeje dospělých, neboť během své trenérské praxe vedl pouze mládež.
A to se v plné nahotě projevilo nejen během přípravných utkání, v nichž Vajgar dokázal zdolat jen slaboučký švýcarský soubor mladíků ze Saastalu, ale hlavně v druholigové premiéře. Přitom sestava Jihočechů by měla být oproti loňsku o poznání silnější a kompaktnější.

Jak tedy ze zapeklité situace ven, aby se neopakovala minulá sezona? Řešení se nabízí. Co nejrychleji angažovat na „plný úvazek“ zkušeného kormidelníka, jehož budou hráči plně respektovat!

Podle našich informací už na tomto poli v klubu vyvíjejí enormní úsilí, ale konkrétní jména zatím nepadla.

Políček, který jim uštědřil nadšený nováček druhé ligy, by si měli uvědomit v první řadě i samotní hráči. Tak, jak odehráli poslední třetinu zmiňovaného utkání, určitě nesvědčí o jejich úctě ke klubu, jehož barvy hájí.

„Je otázkou, nakolik na hráče doléhá současná situace ohledně trenérů, případně jestli to byla jejich naivita a přístup k samotnému utkání, či zda se jednalo o obraz jejich skutečné výkonnosti. Přičemž tvrdím, že poslední varianta je nejméně pravděpodobná,“ poznamenal manažer Vajgaru.

K situaci ohledně samotného hráčského kádru lze ještě doplnit, že během nejbližších dnů by se měli do přípravy Vajgaru zapojit tři hráči, kteří se neprobojovali do základní sestavy prvoligového Chomutova či Kadaně. Naopak kvůli přehnaným finančním požadavkům padlo angažmá Františka Mrázka.

FAKTA Z II. ligy

J. Hradec – Česká Lípa 2:10 (0:1, 1:3, 1:6)
Branky: 33. Kurikka (Dolina), 48. Dvořák - 9. Starygin (Vomela), 25. Preussler (Kolmann), 37. Kašťák (Šesták, Oliverius), 40. Šulc M. (Oliverius), 42. Šulc M. (Růžek), 45. Nekvinda (Peřina, Preussler), 46. Šulc J. (Oliverius), 49. Růžek (Kašťák, Vomela), 52. Kučera (Kolmann), 54. Preussler (Kolmann).
Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Jílek.
Vyloučení: 10:7, navíc Dolina (JHR) 10 min. OT.
Využití: 0:3.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 450.
Střely na branku: 23:33.
Vajgar:
Kubeš (45.. Melišík) - Fiedler, Balík, Klíma, Formánek, Vinogradov, Chmel, Ištvánik - Šťastný, Kadlec, Zykin - Šulčík, Dvořák, Mikš - Mäkelä, Kurikka, Dolina - od 50. Mazanec.