Základ ke svému vítězství jste položili už v první třetině, kterou jste vyhráli 3:0. Odpovídalo ale toto vedení průběhu hry?
První třetina skončila 3:0 pro nás, což byl super výsledek. Prvních deset minut ale skutečně nebylo podle našich představ. Domácí měli trestné střílení a několikrát nás přečíslili, což se nesmí stát. Nicméně jsme vedli o tři góly, což byl parádní vklad do utkání.

Ve druhé třetině jste přidali ještě čtvrtý gól, ale pak přišel útlum.
Byl to zápas, který jsme za stavu 4:0 pro nás měli v pohodě dohrát. Jenže jsme si ho úplně zbytečně zkomplikovali. To se prostě nesmí stát. Těžko říct, čím to bylo. Hlavně bych neřekl, že jsme byli po celý zápas lepší. Bylo to vyrovnané utkání. Když domácí prohrávali o čtyři góly, tak už neměli co ztratit. Tlačili se více do branky, podařilo se jim snížit a bohužel to bylo drama až do konce.

Nemohli jste si celkem pohodové vedení lépe pohlídat?
Třebíč je nebezpečný tým a má šikovné útočníky. Celý zápas se tlačila do branky a napadalo jí to tam až na konci, takže to vypadalo, že byl dramatický až závěr. Ale vyrovnaný byl celý zápas.

Měli domácí šance na vyrovnání a následné prodloužení?
Tři minuty před koncem nastřelili tyčku. Vyrovnat určitě mohli. Měli jsme i trošku štěstí, což si myslím, že je také třeba.

Nestalo se vám poprvé, že jste málem ztratili vyhraný zápas. Není na čase poučit se pro další utkání?
Je pravda, že tak zkušený tým, jaký máme, by podobné zápasy, ve kterých vedeme o dva nebo o tři góly, ztrácet neměl. Musíme hrát až do konce. Celých šedesát minut. Blíží se play off, kde by se nám to mohlo škaredě vymstít.

Na druhou stranu jste vyhráli počtvrté za sebou za tři body. Dostáváte se před klíčovým závěrem sezony do pohody?
Máme silný tým a věříme si. Nedíváme se na nějaké série výher. Jdeme zápas od zápasu a chceme vyšplhat na vysokou horu. Pořád jsme ale jenom u prvního stupínku, kterým je základní část. Před sezonou jsme si dali jasný cíl, kde chceme být. Pak se uvidí, co bude v play off.

Ten cíl je být do druhého místa po základní části?
Ano. Před sezonou jsme si řekli, že chceme být první nebo druzí. V tom případě bychom všechny série v play off začínali doma. Za tímto cílem jdeme. Teď je základní část, potom play off a pak možná i ten vrchol, kterým by byla baráž. Uvidíme.

Pět kol před koncem základní části máte na třetí Jihlavu náskok pěti bodů. Berete to jako dobrou výchozí pozici?
Jak už jsem řekl, jdeme zápas od zápasu. Na tabulku se zase až tak moc nekoukáme. Nějaký náskok máme, ale v závěru soutěže nemáme jednoduchý los. Střetneme se ještě s Kladnem, jedeme do Jihlavu. K tomu hrajeme s Přerovem, na který se nám moc nedaří. Musíme se připravit na každý zápas.

Uvedl jste, že na Přerov se vám moc nedaří, ale ono se vám na něj nedaří vůbec. S nováčkem soutěže jste zatím ve třech zápasech nezískali ani bod a dali jste pouhé čtyři góly. Byla to jen shoda okolností, nebo vám tento soupeř něčím nesedí?
Těžko říct. Máme takový mančaft, že bychom měli porážet kohokoliv. Prohrát třikrát s jedním týmem, to by se nám prostě stát nemělo. Teď to musíme doma zlomit. Přerov má každopádně zkušený tým. Hraje hodně fyzický hokej a my jsme spíš technické mužstvo. V play off se ale takhle hraje a musíme se s tím srovnat.

O první přestávce zápasu s Přerovem se na ledě uskuteční svatba. Víte o této události?
Víme o tom. V kabině jsme se o tom bavili, i když nějaké bližší podrobnosti neznáme.

Co tomu říkáte?
Je to dobrý nápad. Je vidět, že fanoušci tady hokejem žijí. Určitě je to zpestření.

Zajdete se na obřad také podívat?
Pokud to je o přestávce, tak určitě ne. Musíme se soustředit na hokej. Nejde se jít o přestávce dívat na svatbu.

Vás osobně by svatba na ledě při zápase nelákala?
To ne. Pokud bych se ženil, tak raději v soukromí.

V sobotu bude ve hře také desetitisící gól v historii klubu. Do této hranice chybí pouhé čtyři branky. O této metě jste v kabině také informováni?
Přečetl jsem si to jen na sociálních sítích. Nebavíme se o tom. Nechceme, aby to bylo nějaké svazující, kdo ten jubilejní gól dá. Prostě to přijde. Deset tisíc je hezká meta, ale nebavíme se o tom.

V týmovém sazebníku to určitě není, ale pokladník Roman Vráblík se dotyčnému střelci určitě přihlásí?
Je jasné, že kdo ten gól dá, tak ho to něco stát bude.

Máte na kontě jednadvacet gólů, jste nejlepším střelcem týmu, ale nepadá vám to tam přece jen tolik jako v minulé sezoně. Čím to?
Hrajeme na čtyři lajny a prostor na ledě není takový, jako byl třeba loni. Navíc na čtyři útoky dohráváme vždy prakticky celý zápas. Tím automaticky bodů nemůže být tolik. Samozřejmě jsou situace, kdy je vyložená šance a gól bych dát měl. Tak to prostě ve sportu někdy je. Musíme se hlavně dobře připravit na play off a upřímně říkám, že se nezaobírám tím, jestli dám o tři góly více nebo méně. Jsme tým a jako tým chceme vyhrávat. Není důležité, který jednotlivec bude dávat góly.