V domácí sestavě chyběl zraněný Podlešák, kterého nahradil Sailer. Poprvé v letošní sezoně figuroval na soupisce alespoň jako třináctý útočník Pletka, jenž už je fit po operaci ramena.

Hosté byli kromě úplného začátku zápasu aktivnější a v 15. min. šli také do vedení. Vydarený vyrobil hrubici ve vlastní třetině a musel faulovat. Starého tutovka ještě gólem neskončila, ale v avizované výhodě vystřelil od modré Píša a Kovář na jeho střelu nestačil zareagovat. Druhý gól měl na hokejce Brendl, jenž si lehce obhodil Kranjce, svou střelu však nasměroval naštěstí pouze do břevna Kovářovy klece.

Hned z protiútoku se řítil na Růžičku Květoň, leč koncovku uchvátal a svou bombu nasměroval do náruče pardubického gólmana.
Vstup do druhé třetiny Jihočeši absolutně nezvládli. Sólo Rákose, který pláchl domácí obraně při vlastním oslabení, ještě gólem neskončilo. Starý dorážkou mířil jen do tyče.

V průběhu čtyř minut ale poté inkasoval Kovář v domácí kleci tři góly a bylo prakticky rozhodnuto. Dnu otevřených dveří v domácí obraně nejprve využil znovu při vlastním oslabení Koukal, poté po dalším rychlém brejku Elkins a záhy znovu Koukal.
Nepomohl ani oddechový čas a střídání gólmana Kováře. Jeho náhradník Kantor si ani pořádně nesáhl na kotouč, když mu Brendl přesnou střelou vymetl šibenici.

Ještě ve druhé třetině snížil tečí Martynkovy střely Květoň, ale z domácí strany to byla labutí píseň.
Závěrečná třetina už se odehrála v poklidu. Vzrušení přinesl pouze gól Kašpaříka pět minut před koncem, který znamenal úpravu skóre na konečných 2:5.

Branky a nahrávky: 32. L. Květoň (Martynek, Červený), 55. Kašpařík (Gulůaš, Šimánek) – 15. Píša (Starý), 24. Koukal (Kolář I), 26. Elkins (Sim), 28. Koukal (Nosek), 30. Brendl (Elkins).
Vyloučení 5:7, využití 0:0. V oslabení 0:1. Rozhodčí: Homola, Pešina – Bláha, Kostka. Diváci: 5258.
Mountfield: Jak. Kovář (28. Kantor) – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, od 32. navíc Kolarz – Kotalík, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, Sailer (42. Pletka) – L. Květoň, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.
Pardubice: Růžička – Sičák, Kolář II, Píša, Kočí, Benák, Drtina, Borer – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Kousal, Buchtele – Sim, Elkins, Brendl – Nosek, Nahodil, Rákos – Radil. Trenéři Hynek a Lubina.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Udělali jsme individuální chyby, které soupeř dokázal potrestat. Za stavu 0:4 už hráči trochu sklopili hlavy. Kubu Kováře v brance jsme střídali především proto, aby si odpočinul. Věřím, že se dáme dohromady do neděle, kdy hrajeme na Spartě.“

Ladislav Lubina (Pardubice): „Tři body z Budějovic jsou velice cenné. Klíčovým momentem zápasu byla druhá třetina, kdy jsme dokázali ubránit dvojnásobnou přesilovku soupeře a sami jsme dali čtyři góly. V poslední třetině už jsme si vítězství pohlídali.“