Pronájem ledové plochy na zimním stadionu a kanceláří musí od srpna hradit KLH Vajgar předem

Radní tak vlastně kývli na návrh vedení Sportrelaxu, kterému došla trpělivost s vymáháním pohledávek od hokejistů. Platby předem, kdy pro tu srpnovou platil již včerejší termín, mají být preventivním opatřením proti vzniku dluhů. „Toto rozhodnutí bude klub v zájmu zachování činnosti zřejmě akceptovat,“ uvedl včera výkonný ředitel KLH Vajgar František Dvořák.

Podle informací místostarosty Alfreda Němce činí dluh KLH Vajgar vůči Sportrelaxu JH a potažmo městu 430 tisíc korun a bude o něm jednat koncem měsíce zastupitelstvo.

„Není to vlastně dluh v pravém slova smyslu. Dotace na mládež nejsou takové, jaké by měly být, za loňský rok nám na její činnost chybí 370 tisíc korun. Není přece možné, aby klub dotoval jak mládež, tak platil vysoký nájem za ledy,“ uvedl František Dvořák s tím, že hokejisté sice vytěžují zimní stadion z osmdesáti procent, ale „množstevní“ sleva je oproti těm, kteří si chodí na led zahrát sporadicky, téměř zanedbatelná.

Ve hře proto také stále zůstává možnost trénovat na ledové ploše jinde, kde to bude levnější. Odliv hokejistů mužů by ale tak znamenal konec hokejové mládeže v Jindřichově Hradci a následování nechvalných příkladů Milevska či Strakonic.

„Pokud by se hokej měl rozpadnout, byl by to samozřejmě velký problém. Zimní stadion je po loňských opravách v pořádku a co s ním?“ říká místostarosta Němec a přiznává, že náklady na výrobu ledu by tak zůstaly městu.