Naposledy jste doma porazili Český Krumlov. Jaký to byl zápas?
Zdálo se mi, že z pohledu kvality obou soupeřů určitě jeden z nejlepších zápasů, které jsme zatím odehráli. Zároveň a současně ale pro nás 
i jeden z nejtěžších.

Takže se potvrdilo, že šlo o duel týmů ze špičky tabulky?
Dá se říct, že ještě těžší utkání jsme odehráli na David Servisu, kde ta kvalita týmů je podobná. To jsou prostě mužstva s kvalitními hokejisty, kteří by klidně mohli hrát i vyšší soutěž. Krajský přebor hrají třeba jen z důvodu svých zaměstnání, kdy by neměli čas se souběžně s nimi věnovat druhé lize.

Překvapil vás Český Krumlov?
Neřekl bych. Podal kvalitní výkon, všechny hráče má kvalitní a svým způsobem nás donutil, abychom předvedli to nejlepší z naší strany, což se nám povedlo. Kromě hokejovosti jsme k našemu výkonu přidali i dobrou obranu.

Výhra je tak zasloužená?
Sice se štěstím, ale myslím, že zasloužená. Celý zápas jsme vedli. Ale v žádném momentu utkání soupeř utkání nezabalil a donutil nás do posledních chvílí hrát naplno a výhru si vyloženě vydřít.

Zatím jste prohráli jen ve Strakonicích. Jinak samé výhry…
… ve Strakonicích šlo o derby, a tak to utkání samozřejmě bylo takové atypické. Soupeř byl hodně nažhavený a my utkání trochu podcenili. Prohra to byla zbytečná. My jsme neproměňovali šance, domácím zachytal výborně brankář. Strakonice ale celkově podaly heroický výkon a výhru si zasloužily. V našem případě se zase nedá vyhrávat také pořád.

Před sezonou jste říkal, že krajská liga je pro vás neznámá. Co na ní říkáte v polovině základní části?
Vedle nás mezi nejsilnější mužstva patří Český Krumlov a David Servis. Ostatní týmy nejsou žádní nazdárci, kteří se občas sejdou zahrát si nějaký podprůměrný hokej. Hrát umí a v týmech je plno bývalých hráčů z vyšších soutěží. Kraj má velice slušnou úroveň, tři či čtyři mužstva by z fleku mohla hrát druhou ligu.

V příštím kole hostíte David Servis. To bude těžký zápas, ne?
Samozřejmě. David Servis se po špatném začátku zvedl, neprohrává a v posledních zápasech vše vyhrál. Mělo by jít o špičkový zápas v této soutěži.

Co bude klíčové pro úspěch?
Myslím si, že bude záležet na výkonech brankářů. Tak jako vždy, ale nyní obzvlášť. Českobudějovičtí mají kvalitní útok, jsou ofenzivně laděným týmem. Výkon našeho gólmana spolu s obránci tak bude rozhodující.

Výsledky Písku

David Servis ČB         –  Písek          1:4

Písek               –          Soběslav        10:1

Vimperk          –          Písek            4:9

Písek               –          Božetice        5:1

Písek               –          Hluboká        13:3

Písek               –          Tábor B         5:3

Strakonice       –          Písek            5:3

Písek               –          Žirovnice        8:0

Písek               –          Humpolec      3:1

Veselí n/L.       –          Písek            4:5sn

Písek               –          Č. Krumlov    6:5