Letní příprava zatím probíhá přesně podle plánu trenéra Antonína Stavjani. „Mužstvo dostalo po sezoně tři týdny naprostého volna. Než půjdeme na led, tak jsme potřebovali kluky zase, jak se říká, rozběhnout. Aby se zapracovali bez nějakého psychického tlaku a podstoupili nějaké penzum fyzické práce," říká zkušený lodivod.

Důležité je, že zatím běží tréninky bez větších zdravotních komplikací. Výjimkou je pouze obránce Ján Mucha. „Na prvním tréninku zjistil, že má špatný meniskus. Už je po operaci kolena," konstatuje trenér.

Výpadek měla také nová posila ze Sparty Martin Novák. „Hnula se mu záda, ale už je normálně v zátěži."

Po dvouleté pauze se pokouší o návrat do vrcholového hokeje obránce Petr Gřegořek. V devětatřiceti letech zatím bez větších potíží polyká náročné tréninkové dávky. „Je si vědom, že na sobě musí hodně pracovat. Na svůj věk je velice dobře fyzicky disponovaný a připravený. Teď si jenom na ledě on i my chceme ověřit, že má v sobě stále všechno to, co ho hokej naučil. Věřím, že se mu to povede," chválí trenér mimořádně ostříleného beka.

V příštím týdnu se Motor vypraví na Lipno. „Čeká nás tam spíše takový teambuilding," upozorňuje.

Po návratu z Lipna už začne tým trénovat také na ledě druhé plochy Budvar arény, kde bude letos celoročně ledové zrcadlo k dispozici. „Na ledě už to bude hodně o hokeji, i když ze začátku to nebude tolik o puku, ale hlavně o bruslení," vzkazuje svým svěřencům.