V domácí sestavě chyběli zranění kapitán Kutlák a útočník Šimánek. K dispozici ještě nebyla ani nová kanadská posila Dunn, kterému stále nedorazila transferkarta. V hostujícím dresu se představila hned čtveřice bývalých českobudějovických hráčů: Čáp, Žovinec, Nouza a Prokeš.
Ve slušivých žlutých historických dresech odehrál Motor nejlepší první třetinu letošní sezony a soupeře v ní doslova deklasoval.

Už ve 3. min. domácí celek vedl. První řada předvedla báječnou akci po ose Přikryl – Babka, na jejímž konci zakončoval Plášil pohodlně do už odkryté klece bezmocného gólmana Neužila.

Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. V přesilovce pět na tři prostřelil Neužila Endál a třetí trefu přidal v klasické početní výhodě Kanaďan Gilbert, když dorazil střelu svého krajana Fillmana od modré.

Ale to ještě nebylo v první třetině všechno. Přesně k tyči se trefil obránce Pýcha a završil na 4:0. „První třetinu ovlivnila čtyři vyloučení na straně Prostějova. Hosté se tak vůbec nedostali do hry. My naopak proměňujeme šance a zaslouženě vedeme,“ chválil své spoluhráče momentálně zraněný Jiří Šimánek.

Vydařená úvodní třetina dala ráz celému zbytku zápasu. Pod dojmem čtyřbrankového náskoku hráli domácí v pohodě, soupeře i nadále přehrávali, ale v koncovce už jim chyběl větší hlad po gólech. Průběh zápasu ale měli pod kontrolou.

Minutu před druhou sirénou pak přidali i pátou branku. A dokonce ve vlastním oslabení. Po Nouzově chybě ujel Heřman, předložil kotouč Gilbertovi, jenž neměl problém dát svůj druhý gól.

Při hodnocení druhé třetiny výjimečně zaskočila za Jiřího Šimánka jeho manželka Jana. „Hra byla rozkouskovaná vyloučeními a bez tempa. Nebavilo mě to, chtěla jsem jít na punč,“ nabídla svůj upřímný pohled na druhou část hry.

Zase až taková nuda to ale tentokrát opravdu nebyla. Ve třetím dějství přidal šestý gól po rychlé vydařené akci Bradley.

V závěru zápasu se přece jen dočkali také hosté. Pozorného Strmeně připravil o čtvrté letošní čisté konto tečí Čápovy střely exjihočech Prokeš.

Branky a nahrávky: 3. Plášil (Babka, R. Přikryl), 7. Endál (M. Novák, Gilbert), 9. Gilbert (Fillman, M. Novák), 15. Pýcha (Bradley, Endál), 39. Gilbert (Heřman), 44. Bradley (Čermák, Plášil), 59. R. Přikryl (Heřman) – 54. Prokeš (Čáp, Hanták). Vyloučení: 10:11, využití: 2:0, v oslabení: 2:0. Rozhodčí: Souček, Valenta – Štofa, Beneš. Diváci: 5705.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin, Vydarený – Babka, R. Přikryl, Beránek – Endál, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák – J. Doktor, Dančišin, Heřman. Trenéři: Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Musím hráče pochválit. Vydařená první třetina udala ráz celému zápasu. Jsem rád, že se nám podařilo nastřílet tolik gólů. Pak už se utkání jenom dohrávalo."

Jiří Vykoukal (Prostějov): "Myslel jsem si, že se historie nemůže opakovat. A stal se pravý opak. Víc ze mě dneska nedostanete…"