Hosté začali ve velkém tempu a už ve 23. vteřině vybojoval v rohu David Vinš puk a po jeho přesné přihrávce trefil Richard Pitel z voleje z kruhů po ledě přesně k levé tyči domácího Horala na 0:1.

Domácí byli jako opaření a hosté pokračovali v tlaku. Šance Pangráce a Kadlece zůstaly nevyužity a tak se skóre měnilo až v 19. minutě, kdy po rychlé kombinaci Radka Luska a Jana Kadlece jel od modré sám v brejku na Horala Richard Pitel a přesnou ranou pod lapačku zvýšil na 0:2.

Na počátku druhé třetiny hráli hosté přesilovku a ve 22. minutě po hezké spolupráci s Bartošem zvýšil Jan Hora na 0:3. Další branku hostů přidal ve 27. minutě Jan Kadlec po spolupráci Binderem a Samkem 0:4. Zdálo se, že je v polovině utkání rozhodnuto, ale nebylo. Ve 30. minutě byli beci hostí nepozorní a puk vyražený Myslivcem po střele od modré vrátil do sítě domácí Kinter 1:4.

Ve 34. minutě hráli po zbytečném vyloučení domácí přesilovku a po špatném střídání hostí Průša po nahrávce Gurky překonal Myslivce podruhé.

Domácí se probudili a po zbytečné ztrátě puku hostí ve středním pásmu snížili domácí Fiedlerem před odchodem do kabin na 3:4. Ve třetí třetině se hrálo zpočátku opatrně, ale vyloženou šanci po nájezdu Samka na Horala neproměnil Martin Pangrác, který ležícího brankáře nepřehodil a vzápětí Richard Pitel na třikrát nepřekonal domácího Horala, přestože puk poskakoval po brankové čáře.

Naopak na druhé straně ujel ve 47. minutě domácí Beránek a zpoza branky našel před brankou Kintera a ten vyrovnal na 4:4. O chvilku později podržel hosty při nebezpečných střelách domácích dvakrát Jakub Myslivec. V 50. minutě přehlédli rozhodčí a nepotrestali hrubý faul domácích na Martina Pangráce, který si odnesl tržnou ránu v obličeji. Chvíli poté vzal na sebe odpovědnost David Papež, který v 51. minutě projel z vlastní třetiny a z kruhů trefil švihem přesně pravý růžek Horalovy branky na 4:5.

Branka domácí zjevně zaskočila a hosté opět převzali iniciativu na své hole. Nejprve neproměnili samostatné nájezdy Vinš, Binder a Kadlec, ale vzápětí při přesilové hře hostí po ukázkové kombinaci Kadlece a Pangráce před domácí brankou stál na konci akce připravený Jaroslav Bartoš a hosté vedli v 56. minutě 4:6. V 58. minutě upravil střelou od modré na konečný stav 4:7 po nahrávce Vinše Marek Kloud. V dramatickém a na branky bohatém utkání tedy nakonec hosté zvládli závěr utkání a výhra je posunula do čela tabulky.

HC Velká Radouň – HC Strakonice 4:7 (0:2, 3:2, 1:3).
Vyloučení:
9:7, domácí Sedlačík 10 min., hostující Velíšek 5+OK,
využití 2:3,
diváků 120,
rozhodčí Holub.

(škr)