Což je pro tým z Jindřichohradecka, který na stejného soupeře před vánočními svátky doma nestačil a prohrál 4:7, určitě úspěch.

Do království strakonického favorita přitom svěřenci trenéra Hudlera cestovali v nekompletním složení.

„Měli jsme k dispozici pouze čtyři obránce, ale všichni hráči odevzdali poctivý a zodpovědný výkon. Soustředili jsme se hlavně na zabezpečenou obranu, což se nám v úvodním vzájemném souboji moc nedařilo. A tato taktika nakonec slavila úspěch v podobě zisku cenného bodu,“ vyzdvihl vzorné plnění pokynů Pavel Hudler.

Radouňští hokejisté svého soka až na výjimky nepouštěli do výraznějšího tlaku a naopak šikovně zachytávali strakonickou rozehrávku už ve středním pásmu. Z obrany pak podnikali výpady, které ve třech případech skončily v domácí síti.

„Vedli jsme 2:0 a 3:1 a do poslední třetiny jsme vstupovali s jednobrankovým náskokem. V 50. minutě však Strakonice srovnaly skóre diskutabilním zásahem, kdy kotouč směřující do tyče rozhodčí uznal jako gól. Ale nechci se na sudí vymlouvat, jinak utkání odřídili korektně,“ popsal situaci, která určila konečný výsledek.

Po posledních nepříliš přesvědčivých výkonech, kdy Velká Radouň v závěru uplynulého roku nejprve prohrála ve Vimperku 2:6, posléze doma pouze remizovala v divoké přestřelce s do té doby posledním českobudějovickým David servisem 6:6 a nakonec neuspěla v již zmiňovaném duelu se Strakonicemi, tentokrát nastalo v defenzivní činnosti podstatné zlepšení.

“Hráči snad pochopili, že ani jejich postavení v tabulce je neopravňuje k tomu, aby se snažili se všemi soupeři hrát otevřenou partii. Bod ze strakonického ledu i proto beru jako velké plus,“ podotkl kouč Hudler.

STRAKONICE – V. RADOUŇ 3:3 (1:2, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Kolář (Sedlačík), 11. Navrátil, 30. Kolář (Sedlačík).
V. Radouň: Horal – Fiedler, Koláček, Blažek, Reisner – Gurka, Kalvas, Fertál – Picka, Kinter, Beránek – Kolář, Navrátil, Sedlačík.
V sobotu V. Radouň hostí na jindřichohradeckém zimním stadionu v předehrávce závěrečného 22. kola základní části Humpolec (18 hodin).