Vajgar však v Hodoníně neodehrál zas tak špatné střetnutí a svou kůži neprodal lacino. Jako už tradičně sice inkasoval hned na začátku, ještě do konce úvodní části však dokázal otočit vývoj ve svůj prospěch.

„Jako kdybych o tom minule nehovořil. Dostali jsme gól hned v první minutě a ještě při naší přesilovce. Pak jsme však zásluhou dvou zásahů Petra Šachla a jednoho Davida Kupce domácím trochu vzali vítr z plachet," zmínil výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

V prostřední třetině však domácí hokejisté třikrát skórovali a rázem zase bylo všechno jinak.
„Nechci se mužstva zastávat, ale v této fázi hodně úřadoval nepřesný sudí Mech, který domácím kompenzoval vyloučení. My šli za katr pětkrát, zatímco soupeř jen jednou, a to střetnutí hodně ovlivnilo, neboť jsme v této části v oslabení dvakrát inkasovali," domnívá se.

Jihočeši se však o přestávce vzpamatovali a v závěrečném dějství začali tahat za delší konec. V 51. minutě obránce Procházka snížil na rozdíl jediné trefy (5:4) a schylovalo se k dramatu.
„Pět minut před koncem měl na holi vyrovnávací gól Skokan, jehož nádherně uvolnil Mařík, ale samostatný nájezd, bohužel, neproměnil. Takové šance se prostě musí dávat. Kdyby to bylo 5:5, asi bychom závěr zápasu hráli jinak. Takhle jsme museli jít do power play a Hodonín v poslední minutě skóroval do naší opuštěné klece," líčil Dvořák zlomové okamžiky závěrečných minut.

Podle jeho slov sice domácí svého soupeře poměrně jasně přestříleli, ale více „čistých" šancí si vytvořili hokejisté Vajgaru.
„To je prostě naše slabina a tady je zapotřebí hodně zapracovat. A zlepšit se musí i kázeň, neboť některá vyloučení jsou zcela zbytečná," apeluje na mužstvo.

Mezi tyčemi jindřichohradecký celek poprvé představil gólmana českobudějovické extraligové juniorky Ondřeje Bláhu, který si i přes pět obdržených gólů nevedl zle.
„Určitě nezklamal a budoucnu jistě dostane další příležitost předvést své umění," uvedl Dvořák.
Vajgar však citelně postrádal dva útočníky elitní formace. Jaroslav Kovar má zraněné koleno a Marek Dvořák nemohl na jih Moravy odcestovat kvůli pracovním povinnostem.

V dalším střetnutí se hokejisté v sobotu předvedou na jindřichohradeckém zimním stadionu, kam přicestuje Kolín (18 hodin).
„Abychom se odpoutali z chvostu tabulky musíme bezpodmínečně zvítězit. Kolín se zatím také hledá, ale o to víc zřejmě bude bojovat, takže to nebude jednoduché. Naše mužstvo však musí zabrat, už je na čase," dodal Dvořák.

HODONÍN – J. HRADEC 6:4 (2:3, 3:0, 1:1)
Branky: 1. Peš (Stejskal), 14. Stejskal (Šťastný), 24. Červenka (Šťastný), 32. Šťastný (Peš), 39. Sajdl (Kříž), 60. Kříž (Skočovský) – 11. Šachl (Skokan), 15. Kupec (Chmel, Turek), 17. Šachl (Mařík, Skokan), 51. Procházka (Mařík).
Rozhodčí: Mech – Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 9:12, navíc Procházka (JH) 10 min. osobní trest Využití: 3:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 824.
Vajgar: Bláha – Procházka, Chmel, Tupý, Štěpán, Tržil, Popelka – Mazanec, Kupec, Turek – Šachl, Mařík, Skokan – Gurka, Záhora, Schmidt – od 41. Jasanský, Javůrek.
Další výsledky 5. kola:
Nymburk – Pelhřimov 5:6 SN, Chotěboř – Moravské Budějovice 3:10, Břeclav – Technika Brno 6:3, Žďár nad Sázavou – Kolín 4:2.