Rozhodlo o tom vítězství Středočechů ve čtvrtém duelu na ledě pražské Kobry 5:4 v prodloužení, kterým vyhráli i celou sérii 3:1 na zápasy. Druhou semifinálovou dvojici tak vytvoří Písek a Kutná Hora.

Úvodní střetnutí proti Vodním Lvům odehraje Vajgar v neděli od 18 hodin na domácím ledě.

„Bereme takového soupeře, jaký na nás vyšel, je však pravda, že Benešov jsme tak trochu očekávali. Určitě nebude snadným soustem, neboť má ve svém středu řadu kvalitních a zkušených hráčů, ale pokud chceme splnit cíl a postoupit do finále naší skupiny, musíme si s tím poradit,“ uvedl včera výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Připomeňme, že v závěrečném kole základní části si Benešov od Vajgaru odvezl debakl 4:11.

Pavel Dvořák se stal hrdinou nad Kobrou

Benešov - Navrátilec do sestavy Pavel Dvořák se stal trumfem benešovských Vodních Lvů, když v prodloužení z přesilovky rozhodl čtvrtý zápas čtvrtfinále play off druhé hokejové ligy na úzkém kluzišti Kobry Praha.

Kobra Praha – HC Benešov 4:5 p.p.

Kobra třikrát v zápase vedla, ve 49. minutě dokonce o dvě branky, ale Benešovští vždy rychle zareagovali, vyrovnali a v prodloužení v přesilovce, po faulu na Kaňku, udeřil navrátilec do sestavy Pavel Dvořák.

„Jsme rádi, že to máme za sebou. Chtěli jsme strašně vyhrát, protože jsou kluci hodně unavení,“ oddechl si trenér Vodních Lvů Jan Vobecký, který dal hráčům dva dny volna a zhodnotil zápas: „Byl to opatrný zápas, ve kterém jsme hráli taktičtěji než v prvním zápase tady. Dvakrát jsme rychle prohrávali, ale hned zase srovnali. Ve třetí třetině jsme dostali slepené góly a vypadalo to s námi špatně. Jenže kluci se vzchopili, vyrovnali rychlými góly a mohli rozhodnout ještě v normální hrací době. To se povedlo až v prodloužení v přesilovce Dvořákovi, který nám po návratu do sestavy hodně pomohl. Všichni kluci podali super výkon a Malík nás opět podržel.“

Branky: 2. Bárta (Slanina), 34. Holý (Georgiev, Lang), 49. Bárta (Lang), 49. Holý (Novák, Georgiev) – 6. Jonáš (Vacek, Dvořák), 35. J. Verbík (Holánek), 54. Kaňka (J. Verbík), 54. Kocman (Holánek), 63. Dvořák (Jonáš).
Rozhodčí: Šmíd – Brejcha, Vavruška.
Vyloučení: 3 x 2 + Holý 5 + do konce – 3 x 2.
Využití: 1:1.
Diváci: 200.
Třetiny: 2:2, 1:1, 1:1 – 0:1.
HC Benešov: Malík – J. Verbík, Srdínko, Bosas, Kaňka, Jonáš – R. Verbík, Procházka, Holánek, Vacek, Kocman – Vejvoda, Bílek, Dvořák, Drda, Strnad (41. Suchánek), Drda.

Pavel Šimáček