Lídra skupiny Střed a poslední tým tabulky od sebe dělilo rovných 50 bodů, promrzlá Kotlina však v první třetině sledovala marnou snahu domácích Bruslařů, kteří bušili do obranného jindřichohradeckého valu, ale prosadit se nedokázali.

Šance v úvodu měli David Bušek a Luboš Voříšek, avšak gólman hostů Michael Formánek vše zdárně vyřešil. Každou vhodnou chvíli outsider využíval k ofenzivním výpadům, ovšem k ohrožení domácí branky se nedostával.

To se změnilo v přesilové hře chvíli před půlkou úvodního dějství. V početní výhodě nejprve Aleš Furch zakončoval tak, že puk poskakoval po břevně havlíčkobrodské klece. Stejný hráč o několik vteřin později tečoval ránu Davida Kohúta a tentokrát již kotouč našel cestu za záda domácího brankáře Čeňka Nováka.

Následně se do možnosti zvýšit náskok Vajgaru prodral David Jaša, ale zakončil jen do Novákovy hrudi. Na druhé straně jel kapitán Brodu Miroslav Třetina sám na Formánka, zakončoval efektním forhendem na dlouhou hůl, ovšem neefektivně. První část Hradec vyhrál 1:0.

Druhá dvacetiminutovka nabídla stejný obrázek hry jako ta předchozí. Vajgar nadále houževnatě čelil kvalitám domácích, rozdíl byl jenom v tom, že hned po 15 sekundách inkasoval z trestného střílení, jejž proměnil Patrik Přidal, jenž byl předtím faulován v sólovém nájezdu.

Drtivý tlak Rebelů poté pokračoval a díky kapitánu Třetinovi se také dočkali otočení stavu. Ve velké ofenzívě neustali ani poté, co z hole D. Kohúta nečekaně inkasovali gól na 2:2.

Za 55 vteřin si vzali vedení zpět, když se sváteční střelec Miroslav Duben trefil bombou od modré čáry. Byla to pro něho premiérová branka v této sezóně. Poprvé dvoubrankový odstup mužstvu z Vysočiny zajistil 19 sekund před druhou sirénou Kryštof Kulhánek, který též střílel od modré – 2:4.

Do poslední třetiny šel Vajgar se stejnou taktikou, i když měl manko dvou gólů. Trpělivě bránil a vyrážel na zteč. Velká škoda, že Ota Lazorišák a Jaša své příležitosti nezužitkovali. Pátá branka ve Formánkově síti, jež padla v polovině třetí části, donutila Jihočechy, aby hru otevřeli, což se favoritovi líbilo.

Po 22 vteřinách zareagoval šestou trefou na Lazorišákovo snížení na 3:5 a pak už na ledě vládl. Nakonec hostům nastřílel osm gólů, další spoustě zabránil Formánek.

V sobotu od 18 hodin v dalším kole II. ligy Vajgar doma nastoupí proti Nymburku.

HAVLÍČKŮV BROD – J. HRADEC 8:3 (0:1, 4:1, 4:1)
Branky a asistence: 21. Přidal (TS), 27. Třetina (Kuchta, T. Semrád), 38. Duben (Voříšek), 40. Kulhánek (Kuchta, Třetina), 50. Přidal (Třetina, Vala), 52. Třetina, 59. Třetina (Voříšek), 60. Chlubna (Navrátil) – 10. Furch (D. Kohút), 37. D. Kohút (Heldák, Furch), 51. Lazorišák (Šalamoun).
Střely na branku: 53:19. Vyloučení: 2:2, navíc D. Kohút (JH) 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. Rozhodčí: Volf – Vavruška, Oudes, 406 diváků.
Vajgar: Formánek – Straka, Pípal, T. Kohút, Růžek, Zderadička, Bureš – Furch, D. Kohút, Beran, Vantuch, Heldák, Šalamoun, Lazorišák, Jaša, Svatuška, Červený, Jambor.

Autor: Roman Pišný