Domácí tým poslal do vedení ve 14. minutě Jaša, Kolín dokázal srovnat těsně před první přestávkou.
V prostřední části hostující celek zúročil svou převahu dvěma góly, v závěrečné dvacetiminutovce pak dvěma slepenými trefami v 45. a 46. minutě vytáhl náskok až na 5:1, čímž definitivně otupil snahu hradeckých hokejistů na slušný výsledek.
Útočník Vajgaru Jaša svým druhým zásahem sice korigoval, ale v závěru si Kolín přesvědčivé vítězství ještě pojistil.
Vajgar hlavně ve třetí třetině žehral na rozdílný metr rozhodčích v posuzování zákroků, a zřejmě i oprávněně.

Milan Mazanec, trenér Vajgaru: "Soupeř byl o něco lepší, ale výsledek neodpovídá dění na ledě. Hráli jsme aktivně, dohrávali soupeře. Přísně posouzené střety však byly posouzeny v náš neprospěch. V poslední třetině jsme hráli deset minut v oslabení a dostali jsme z toho prakticky tři góly. Bohužel, výsledek pak vypadá jako debakl."

J. HRADEC - KOLÍN 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 14. Jaša (Pípal, Tržil), 50. Jaša (Pípal, Straka) - 20. Černý (Jelínek), 31. Pipek (Kozák, Zumr), 39. Malý (Březina), 45. Malý (Kusý), 46. Pipek (Zumr), 53. Kusý (Kadlec), 57. Semirád (Kusý, Malý).
Vyloučení: 6:4, navíc Bureš 4 min. vysoká hůl, Hotař a Formánek 10 min. OT a Šalamoun (všichni JH) sekání, nařízeno TS.
Využití: 1:3. Rozhodčí: Skopal - Čelechovský, Musil. Diváci: 325.
Vajgar:  Pírs (46. Formánek) - Tržil, Pípal, Bureš, Straka, T. Kohút, Růžek - Šalamoun, Lazorišák, Jaša - Červený, Hrouda, Bílek - Svatuška, Jindra, Beran - od 34. Hotař.