V první třetině padl jediný gól, o který se v 6. minutě postaral hradecký obránce Jon. Hluboká, která už ztratila šanci na postup do vyřazovacích bojů, však během prostřední části otočila skóre ve svůj prospěch a náskok pak držela až do 59. minuty, kdy zápas poslal do prodloužení Tomšík. V 64. minutě zaúřadoval zkušený forvard Vajgaru Lazorišák a zajistil svým barvám dva body.

Do konce základní části čekají hradecké hokejisty, kterým patří osmá příčka, ještě tři duely proti týmům, jež jsou v tabulce před nimi. V neděli od 17 hodin přivítají na svém stadionu druhý Český Krumlov, o týden později, 25. února, nastoupí na ledě sedmého Humpolce a dlouhodobou fázi zakončí doma v neděli 4. března duelem se čtvrtým Vimperkem.

Hluboká nad Vltavou – HC Vajgar J. Hradec 2:3 PP (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)
Branky a asistence: 25. M. Král (Miler), 40. Moudrý (M. Černý, M. Král) – 6. Jon (Kalvas), 59. Tomšík (Navrátil, R. Procházka), 64. Lazorišák (Tomšík).
Rozhodčí: A. Ondřej – M. Matoušek, Mart. Šesták. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 110.
HC Vajgar: Pachman – Chmel, Ištvánik, Janeček, Jon, Procházka – Ondřej, Lazorišák, Jasanský, Kalvas, Navrátil, Gurka, Stach, Přibyl, Tomšík.