Hokejisté Vajgaru sfoukli Plameny osmi góly

Jindřichův Hradec – A ono to jde, když se chce! Jindřichohradečtí hokejisté odehráli povedené střetnutí 22. kola druholigové skupiny Střed, v němž na svém stadionu sfoukli žďárské Plameny osmi trefami.

17.12.2012

Ilustrační snímek.Foto: Lucie Hunalová

Tradiční protivník z Vysočiny, jemuž se v letošní sezoně daří nad poměry, dostal od hráčů Vajgaru lekci z produktivity, neboť jejich každá třetí střela skončila v síti. Hokejistům ze Žďáru nad Sázavou nebylo nic platné, že soupeře přestříleli v poměru 34:23, ani to, že proměnili tři z pěti přesilovek.

„V tomto ročníku může každý porazit kohokoliv, což tento duel jasně demonstroval. Naše mužstvo šlo od počátku za ziskem tří bodů, které ve své situaci potřebovalo jako sůl," podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Hosté se sice už ve 4. minutě dostali do vedení, ale Jihočeši třemi brankami v řadě během úvodní části přetočili skóre na svou stranu. Mírně jim sice zatrnulo ve 27. minutě, kdy Plameny vykřesaly jiskru naděje kontaktním gólem na 3:2, ale domácí hokejisté se nenechali vykolejit a výtečně zvládnutým nástupem do závěrečné třetiny, kdy během čtyř minut zvýšili na 7:2, si pojistili zasloužené vítězství.

„Jediné, co nás může mrzet, je zbytečná nedisciplinovanost v samotném závěru. Soupeři jsme totiž při našem oslabení dovolili dvěma zásahy zmírnit porážku," doplnil Dvořák.

Zatímco hosté se na své brankáře tentokrát spolehnout nemohli, neboť Opršal a po něm i střídající Sláma lovili každý čtyřikrát kotouč za svými zády, Vajgar několikrát výrazně podržel Kubeš. A příjemné je také zjištění, že o osm gólů se postaralo sedm různých hráčů a nikoliv jen osvědčení střelci.

Spokojený s výsledkem byl i jindřichohradecký trenér Ladislav Kolda, i když vady na kráse rozhodně nepřehlédl.
„Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Dostali jsme rychlý gól a Žďár nás měl pod tlakem, ale v těchto momentech jsme se mohli spolehnout na gólmana. Pak jsme hru srovnali, přišly góly a mužstvo se zklidnilo. Hráli jsme také příliš oslabení, ale ubránili jsme tři přesilovky soupeře pěti ku třem. Škoda toho závěru, ale jinak to nebylo špatné, neboť Žďár hodně kousal a dokázal nás roztočit," uvedl Kolda.

Již ve středu se hokejisté Vajgaru vypraví na led hodonínského lídra, s nímž však mají v letošním ročníku zatím vyrovnanou bilanci. V prvním utkání prohráli po velkém boji 4:6, když šestý gól inkasovali až při power play, doma pak Jihočeši zvítězili 3:2.

„Pojedeme tam s cílem pokusit se o překvapení a odvézt si nějaký bod. Uvidíme, jakou sestavu budeme mít k dispozici a zda nás posílí někdo z budějovické extraligové juniorky," zmínil Dvořák.

S letošním rokem se hradecký celek rozloučí v sobotu 29. prosince, kdy na svém stadionu přivítá Kolín.

J. HRADEC – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 8:4 (3:1, 1:1, 4:2)
Branky: 15. Sekera (Voříšek, Mařík), 16. Voříšek (Tržil, Mařík), 19. Matějka (Záhora), 33. Mařík (Voříšek, Tržil), 42. Tupý (Sekera, Mařík), 43. Záhora (Zvoník), 46. Záhora (TS), 52. Kupec (Dvořák, Procházka) – 4. Březina (Dítě), 27. Man (Smejkal, Kotlík), 58. Kolda (Hron, Smejkal), 59. Březina (Kunstmüller, Kolda).
Rozhodčí: S. Mertl – J. Štětina, D. Štětina . Diváci: 288.
Vyloučení: 8:5, navíc Staněk 10 min. OT a Kunstmüller (oba Žď.) 2 min. sekání – nařízeno TS.
Využití: 2:3. Poměr střel: 23:34.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Zvoník, Tržil, Tupý, Maryška, Popelka – Kocar, Kupec, Dvořák – Voříšek, Mařík, Sekera – Mazanec, Záhora, Matějka.
Další výsledky 22. kola:
Technika Brno – Chotěboř 10:6, Pelhřimov – Hodonín 2:3 SN, Kolín – Břeclav 5:3, Moravské Budějovice – Nymburk 2:1 SN.

OBRAZEM: Města vítala nové občánky

Třeboň - V lázeňském městě se konalo slavnostní vítání nově narozených dětí.

OBRAZEM: Dění v Bystřici pravidelně oživuje divadlo

Nová Bystřice - V Nové Bystřici se pravidelně konají divadelní představení pro děti i dospělé.

OBRAZEM: Fotbalisté Buku sesadili Studenou z čela přeboru

Jindřichohradecko -  Fotbalový přebor mužů má o víkendu na programu zápasy 9. kola.

OBRAZEM: Malí hradečtí školáci se učí bruslit

Jindřichův Hradec – Školáci z jindřichohradeckých základních škol se pět zapojili do projektu Škola bruslení.