Jihočeši však museli hned v úvodu přestát studenou sprchu v podobě inkasovaného gólu, který padl už ve druhé minutě. Zásluhou dvou zásahů Maříka však naštěstí do přestávky skóre otočili ve svůj prospěch.

„To je naše tradiční prokletí. Místo abychom vyvinuli tlak a dostali se do vedení, musíme hned od začátku dotahovat náskok soupeře. Stojí nás to moc sil a pramení z toho zbytečná nervozita," poznamenal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

O osudu střetnutí rozhodla povedená prostřední dvacetiminutovka, do níž se vtěsnaly čtyři góly do chotěbořské sítě. Za stavu 6:1 navíc z klece znechuceně odjel hostující gólman Fikrt, jenž má za sebou i extraligové působení v Litvínově a Ústí nad Labem.

Jestliže publikum očekávalo, že ve třetí třetině budou brankové hody ze strany Vajgaru pokračovat, muselo být zklamané. Trefit se dokázal už jen Kupec.

„Těch gólů mělo být daleko víc. Šance jsme na ně rozhodně měli," připomíná Dvořák poměr střel 42:26. „Naše produktivita je stále jedna obehraná písnička. Na každou trefu se neuvěřitelně nadřeme."

Hradecký celek se rovněž nadále potýká s problémy ohledně složení obranných řad. Kromě zraněného Chmela tentokrát chyběl i Hastrman a budějovický Mountfield neuvolnil žádného ze zadáků extraligové juniorky. Na pár střídání tak musel v defenzivě zaskočit útočník Matějka a od druhé třetiny i mladíček Kohút.

„I přes neustále avizovanou pomoc obránci z českobudějovického klubu prakticky nejezdí a na těchto postech, kde nás nejvíc tlačí bota, je to pochopitelně znát," krčí rameny Dvořák.

Hladkou výhru nad Chotěboří nelze přeceňovat, protože tento protivník i na jihu Čech demonstroval, proč je v tabulce skupiny Střed na samém konci.

„Výhra nám pomohla, neboť jsme soupeři v tabulce odskočili na rozdíl čtyř bodů, ale důležitější bude, zda se nám povede nastartovat nějakou delší sérii úspěchů. Vzhledem k našemu odstupu od pozic zajišťujících účast v play off je jasné, že bez toho, aniž bychom bodovali v několika duelech za sebou, si v tabulce příliš nepolepšíme," zmínil.

V tomto ohledu jeden z klíčových soubojů čeká jindřichohradecké hokejisty již ve středu, kdy se představí na ledě nováčka v Moravských Budějovicích, na něhož ztrácí sedm bodů.

„Našemu příštímu soupeři se v poslední době také nedařilo, ale pro nás musí být patřičným varováním, že v neděli zdolal v prosloužení druhou Techniku Brno," dodal.

J. HRADEC – CHOTĚBOŘ 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)
Branky: 10. Mařík (Voříšek), 17. Mařík (Voříšek), 27. Kupec (Kocar), 32. Kupec (Dvořák, Procházka), 33. Popelka (Mařík, Skokan), 36. Voříšek (Skokan, Mařík), 52. Kupec (Kocar) – 2. Varga (Fila), 54. Blažek (Koželuh, Fila).
Rozhodčí: Vokřál – Slavík, Žemlička. Diváci: 455.
Vyloučení: 8:6, navíc Hemský a Fedoskov (oba Ch.) 5 min. + OT do konce utkání. Využití: 4:2. Poměr střel: 42:26.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Popelka, Tržil, Tupý, Maryška, Matějka, od 21. Kohút – Kocar, Kupec, Dvořák – Voříšek, Mařík, Skokan – Mazanec, Sekera, Turek.
Další výsledky 18. kola:
Nymburk – Břeclav 4:1, Hodonín – Žďár nad Sázavou 3:1, Pelhřimov – Kolín 3:5, Moravské Budějovice – Technika Brno 4:3 PP.