O prodlouženém víkendu Hradec nejprve nastoupil na ledě favorizovaného Krumlova, který se po víkendu probojoval do čela tabulky. Vajgar na soupeře vůbec nestačil a odvezl si desetigólový debakl.

V dalším souboji hradecký tým přivítal na svém stadionu Humpolec, který momentálně válí ve velké formě, což dokumentuje fakt, že se aktuálně nachází na třetí příčce. Domácí se sice rychle ujali vedení, ale to bylo na dlouhou dobu z jejich strany vše. Góly střílel soupeř z Vysočiny, který po dvou třetinách vedl 5:2.

V závěrečné části sice hráčům Vajgaru nechyběla snaha nepříznivý vývoj zlomit, deset minut před koncem přidal třetí trefu kapitán Gurka, ale finiš přišel pozdě a Lazorišák už jen těsně před sirénou při power play korigoval.

Vajgar má nyní před sebou nedělní utkání ve Vimperku, které uzavře první polovinu základní části. Hradecké mužstvo se v tabulce nachází až na desáté pozici, tedy mimo příčky zaručující postup do play off.

Slavoj Český Krumlov – HC Vajgar J. Hradec 10:2 (3:0, 3:1, 4:1)
Branky a asistence: 10. Břečka (Vondřich, Kadlec), 14. Ungr (Vondřich, Kadlec), 18. Břečka (K. Šťastný, Svěchota), 27. K. Šťastný, 32. Klíma (M. Šimek), 40. Gallistl (K. Šťastný, Svěchota), 43. Andrýsek (Klíma), 57. Berný (Řepa), 57. Gallistl (K. Šťastný), 59. Gallistl – 38. R. Procházka (Lazorišák, Jasanský), 50. M. Stach (Ondřej, Lazorišák).
Rozhodčí: Jílek – Diviš, Jindra. Vyloučení: 6:8, navíc Malovec 10 minut + do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 123.
HC Vajgar: Houdek (32. Pachmann) – Jon, Ištvánik, Tržil, Procházka – Tomšík, Jasanský, Gurka, Stach, Jindra, Havelka, Kubín, Lazorišák, Ondřej.

HC Vajgar J. Hradec – Jiskra Humpolec 4:5 (1:3, 1:2, 2:0)
Branky a asistence: 1. Ondřej (Havelka, Lazorišák), 29. Ondřej (Lazorišák), 50. Gurka (Navrátil, Tržil), 60. Lazorišák (R. Procházka) – 4. Dolejš (D. Hřeben), 5. T. Dvořák (Loučka), 16. T. Dvořák (J. Šerák), 24. Zd. Jelínek (Dolejš), 28. D. Hřeben (T. Dvořák, J. Šerák).
Rozhodčí: Trnka – Šesták, Bělohlav ml. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 250.
HC Vajgar: Pachmann (28. Houdek) – Tržil, Procházka, Jon, Ištvánik, Jasanský – Havelka, Lazorišák, Ondřej, Tomšík, Navrátil, Gurka, Přibyl, Stach, Jindra. Trenéři Zdeněk Ledvinka a Robert Procházka.