Základ k povinnému vítězství nad beznadějně posledním týmem soutěže, který dosud nezískal ani bod, položil Hradec v první třetině, během které skóroval hned pětkrát.

V příštím kole se hradečtí hokejisté v neděli od 17 hodin představí na ledě šesté Soběslavi.

Zřejmě pod dojmem pohodlného náskoku hráči Vajgaru v prostřední části výrazně polevili. Nejenže jim zvlhl střelecký prach, ale dovolili protivníkovi dvakrát dopravit puk za záda mladého gólmana Pachmana, jenž v polovině duelu vystřídal Houdka.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí zlepšili a třemi góly vytáhli skóre až na 8:1. Mužstvo z Vysočiny už stihlo pouze v poslední minutě korigovat.

Po 14 odehraných zápasech patří Vajgaru v tabulce se ziskem 19 bodů devátá příčka. Na osmou pozici, která jako poslední zaručuje postup do play off a na níž se aktuálně nachází Vimperk, ztrácí tři body.

HC Vajgar J. Hradec – Lední Medvědi Pelhřimov B 8:3 (5:0, 0:2, 3:1)
Branky a asistence: 2. Tomšík (Stach), 6. Ondřej (Lazorišák), 8. Lazorišák (Tržil, Ondřej), 11. Jasanský (Janeček), 17. Ondřej (Tržil, Košťál), 47. Jon (Navrátil, Kalvas), 50. Gurka (Stach), 56. Stach (Ištvánik, Gurka) – 32. J. Vrátný (Kalenda, Šulák), 34. B. Svoboda (Moucha), 60. Barták (B. Svoboda, Kalenda).
Rozhodčí: F. Svoboda – P. Bělohlav ml., P. Němec. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváků: 255.
HC Vajgar: Houdek (30. Pachman) – Tržil, Procházka, Jon, Janeček, Chmel, Ištvánik – Košťál, Lazorišák, Ondřej, Navrátil, Jasanský, Kalvas, Tomšík, Stach, Gurka, Jindra.