Svěřenci nového kouče Jaroslava Brabce zahájili závěrečnou fázi přípravy před startem nového ročníku II. ligy, která odstartuje v sobotu 13. září, kdy Vajgar doma přivítá Vrchlabí.

Ještě před tím však hokejisty čeká šest přípravných duelů a první z nich je na programu už v sobotu proti Moravským Budějovicím, s nimiž se střetnou v Jihlavě.

Premiérový trénink absolvovala více než dvacítka hráčů, mezi nimiž nechyběli mladíci (Tomáš Tržil, Tomáš Kohút, Adam Popelka, Filip Tomšík) ani osvědčené opory z minulých let, jako například brankář Tomáš Kubeš, obránci Robert Procházka, Aleš Dvořák či Ondřej Chmel a forvardi Luboš Voříšek, Jindřich Kotrla, Marek Dvořák nebo Josef Mazanec.

Novými tvářemi jsou naopak zadáci Jakub Kořínek, jenž naposledy působil v Prostějově, a havlíčkobrodský Martin Kříž, ze stejného klubu je ve Vajgaru na zkoušku i útočník Marek Havel. Vítanou posilou do ofenzivy by se mohl stát Ota Lazorišák, který má prvoligové zkušenosti z Jihlavy, Třebíče či Havířova. Vajgar po dvou letech přivítal rovněž navrátilce z angažmá v Kazachstánu Michala Milotinského.

Jindřichohradecké barvy by v letošní sezoně měl po návratu z hostování v Motoru hájit také matador Zdeněk Šperger, do přípravy by se od příštího týdne měl zapojit i nejproduktivnější obránce minulého ročníku II. ligy Stanislav Jasečko.

Hokejisté Vajgaru se budou snažit napravit dojem z nepovedené uplynulé sezony, v níž obsadili po základní části až 14. příčku a v prvním kole play off hladce vypadli s Kolínem.

„Dobré výsledky se budou odvíjet podle toho, kolik hokeji hráči obětují. Momentálně budeme pracovat na tom, abychom utvořili stabilní kádr, který se však samozřejmě bude ještě doplňovat. Naším cílem pro novou sezonu je přilákat co nejvíce diváků na stadion," vyjádřil se pro klubový web trenér Vajgaru Jaroslav Brabec, jenž u kormidla vystřídal Milana Kupku.

Program přípravných zápasů:

sobota 9. srpna
M. Budějovice – Vajgar
pátek 15. srpna
Pelhřimov – Vajgar
středa 20. srpna (19)
Vajgar – Pelhřimov
středa 27. srpna (19)
Vajgar – M. Budějovice
pátek 29. srpna
David servis ČB – Vajgar
středa 3. září (19)
Vajgar – David servis ČB