Vajgar převedl mnohem lepší výkon než v předchozích duelech, což se promítlo i do výsledku. Jistotu vzadu mu dodal brankář Jaroslav Jágr, jenž se v minulém kole po delší době vrátil mezi tři tyče a sebevědomí hráčů tím výrazně narostlo. Navíc se až na výjimky vyvarovali hloupých chyb, po nichž v předchozích duelech inkasovali zbytečné góly.

V úvodní třetině právě hradecký brankář udržel na uzdě vimperské útočníky při jejich přesilovce pět na tři. Pak domácí Ondřej sice promarnil trestné střílení, ale v 17. minutě už Vajgar mohl slavit, když skóre otevřel Lander. Zlomové momenty přišly v prostředí části, kdy Hradec během osmi minut zaznamenal tři trefy a vytáhl skóre až na 4:0. Vzadu se opět mohl opřít o Jágra, který za svá záda propustil pouze jeden puk. V závěrečné třetině už si Vajgar poctivě hlídal vybudovaný náskok, který v 49. minutě ještě navýšil. Vimperk korigoval až v úplném závěru z hole nestárnoucího Trummera.

Jindřichohradečtí hokejisté sice zůstali v tabulce na předposledním místě, ale na osmou příčku, která jako poslední zaručuje účast v paly off a momentálně patří právě Vimperku, už ztrácí jen čtyři body. V dalším kole se v neděli představí na píseckém ledě v souboji s Radomyšlí.

Vajgar Jindřichův Hradec – HC Vimperk 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Lander, 24. Ondřej (Heřmánek), 30. D. Košťál (Popelka, Heřmánek), 32. Pucher st. (Popelka), 40. Štrajt (D. Košťál), 49. Ondřej (V. Tržil, Heřmánek) – 34. Paukner (Lang, Pešl), 60. Trummer st. (O. Kovář).

Rozhodčí: Kraval – Knor, Votruba. Vyloučení: 3:2. Diváci: 159.

J. Hradec: Jágr – Popelka, Šebesta, Jon, Dúška, Ištvánik (41. Janeček), Budín – Heřmánek, Ondřej, V. Tržil, D. Košťál, Pucher st., Štrait, Havelka, Lander, Gurka, od 41. Brázda.

Další výsledky 12.kola:

Pelhřimov – Božetice 11:0, Humpolec – Milevsko 8:6, Strakonice – Radomyšl 4:5 PP, Hluboká nad Vltavou – Veselí nad Lužnicí 1:6. Český Krumlov – Soběslav 2:3.

1. Pelhřimov 12 11 0 0 1 77:34 33

2. Český Krumlov 12 7 0 2 3 60:30 23

3. Humpolec 12 7 0 2 3 49:39 23

4. Veselí nad Lužnicí 12 7 1 0 4 58:50 23

5. Radomyšl 11 5 3 0 3 60:43 21

6. Strakonice 12 5 1 2 4 59:58 19

7. Soběslav 12 5 1 0 6 52:50 17

8. Vimperk 12 5 0 0 7 36:43 15