Hosté v první třetině potvrdili roli favorita a vstřelili dva góly. Hradecký celek promarnil i přesilovku pět na tři a navíc přišel o útočníka Ondřeje, který vyfasoval trest do konce zápasu.

Další utkání krajské ligy čeká Vajgar, který v tabulce zůstal na devátém místě, v sobotu 20. ledna ve Veselí nad Lužnicí (17 hodin).

V prostřední části se hráči Vajgaru probrali a třemi zásahy během čtyř minut otočili skóre ve svůj prospěch. Nejprve se trefil Procházka, po něm dvakrát kapitán Gurka. Nutno podotknout, že bez šancí nebyla ani Radomyšl, ale narážela na výtečného Kubeše v hradecké kleci.

Hosté ve třetí třetině dvěma slepenými góly znovu přetočili vývoj na svou stranu (3:4), v 56. minutě však Gurka dokonal hattrick a poslal zápas do prodloužení. V něm měl největší šanci opět Gurka, ale na gólmana Kafku tentokrát nevyzrál.

Zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž si mnohem lépe počínali hokejisté Vajgaru. Hned první proměnil Jasanský, po něm se trefil i Lazorišák. Ve třetí sérii Radomyšl snížila, ale vzápětí se z dalšího nájezdu nechytatelně prosadil Procházka. A když brankář Kubeš při dalším pokusu soupeře zachoval rozvahu a penaltu zneškodnil, dva body zůstaly na hradeckém ledě.

HC Vajgar J. Hradec – Sokol Radomyšl 5:4 SN (0:2, 3:0, 1:2 – 0:0)
Branky a asistence: 31. R. Procházka (Lazorišák), 32. Gurka (Chmel), 35. Gurka (Havelka, Navrátil), 56. Gurka (Chmel), rozhodující nájezd R. Procházka – 6. Burkoň (J. Řehoř), 6. F. Bárta (P. Březina), 45. K. Strnad, 46. Jungbauer (J. Řehoř, Burkoň).
Rozhodčí: D. Urban – Deim, Maxa. Vyloučení: 3:6, navíc Ondřej (JH) 10 minut + do konce, J. Řehoř (Radomyšl) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 260.
HC Vajgar: Kubeš – Janeček, Ištvánik, Chmel, Kubín, Tržil, Procházka – Kalvas, Navrátil, Jasanský, Přibyl, Stach, Gurka, Ondřej, Lazorišák, Jindra, Havelka.