První třetina se většinou odehrávala před hradeckým brankářem Michaelem Formánkem, jenž se ani v nejmenším nenudil. Směřovalo na něj 11 kolínských střel, se kterými si poradil. V 18. minutě, kdy se domácí tým bránil v oslabení při vyloučení Aleše Furcha, mu pomohla tyčka. Jindřichohradečtí hokejisté se před branku Kozlů dostali ojediněle, za dvacet minut trefili klec, jíž strážil Martin Sejpal, pouze čtyřikrát.

Po změně stran už to bylo o něčem jiném, neboť domácí celek využíval každou vhodnou chvilku k tomu, aby gólman Kolína neprokřehl. Šance z brejků po úspěchu přímo volaly, ale Sejpala nepřekonali Josef Bureš, kapitán Simon Beran, ani duo Denis Heldák – Petr Tejral. Kolín, který měl i nadále převahu, i když spíše platonickou, se 37 vteřin před polovinou utkání trochu náhodně dostal do vedení. Z prostoru mezi kruhy se trefil Marek Březina, jenž jen na chvilku dostal trochu volnosti – 0:1.

Třetí dvacetiminutovka nabízela podobný obrázek, kdy domácí mužstvo umně bránilo, aby bylo z rychlých výpadů nebezpečné. V jednom takovém pětatřicetiletý Josef Malý hasil situaci faulem na Tomáše Tržila, takže Vajgar hrál přesilovku. Předvedl v ní báječnou kombinaci, na jejímž konci byl Furch. Český reprezentant U19 vyrovnal do prázdné Sejpalovy branky – 1:1. Remízový stav se Kozlům nezamlouval, proto zvýšil obrátky. Měl drtivý tlak, který umocnily dvě početní výhody, avšak příležitost Březiny, Malého a například Jana Hanzla pochytal Formánek, případně znovu zvonila jeho tyč. Skóre se však už neměnilo.

O vítězství si týmy zahrály v prodloužení tři na tři, v němž byl opět hrdinou Formánek, který neinkasoval ani ve dvouminutovém oslabení při vyloučení Tomáše Šmerdy. Prémiový bodík k dobru tak Kozlové odvezli až díky Slovákovi Martinu Krajňákovi, jenž jel při rozhodujících penaltách dvakrát, aniž by se zmýlil. Na druhé straně uspěl jen David Kohút.

Michael Formánek, brankář Vajgaru: „Dřeli jsme, hráli jako tým. Opravdu dobrý výkon od každého našeho hráče. Ze zápasu mám ten nejlepší dojem, i když bod za nájezdy získal soupeř. Utkání takového typu, jako byl tenhle s Kolínem, kdy na mne jde hodně střel, mi vyhovují. Člověk je v tempu, čím více ran, tím lépe. Bylo příjemné slyšet z hlediště skandování mého jména, to mě vždycky nabudí. Věřím, že zisk bodu za remízu je jen stupínek k tomu, abychom příště už vyhráli."

Už ve středu Vajgar pojede do Tábora, kde jej čeká jihočeské derby (18).

J. HRADEC – KOLÍN 1:2 SN (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 46. Furch (Tejral, Mandát) – 30. Březina (Krajňák, Pipek), 65. Krajňák (SN).
Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Rozhodčí: Battěk – Doležal, Klouček. Diváci: 220.
Vajgar: Formánek – Bureš, Straka, Mandát, Zde-radička, Tržil, Pípal, T. Kohút – Tejral, Vantuch, Beran, Šmerha, D. Kohút, Heldák, Pichler, Furch, Bílek.

Autor: Roman Pišný