Vajgaru chybí jediný bod k jistotě, že play off za týden zahájí doma.

Pokud ve středu před vlastními ochozy v posledním střetnutí proti Nymburku uhrají aspoň bod, bez ohledu na ostatní výsledky zahájí 17. března play off na domácím stadionu. Tříbodová výhra jim pak v každém případě zaručí udržení současného postavení.


Oba soupeři věděli, že vítězství jim může před vyřazovací částí vylepšit pozice, a proto se na mělnickém kluzišti od začátku hrál hokej plný nasazení a tvrdých osobních soubojů. A také jako na houpačce.

Jihočeši během úvodních 40 minut dvakrát vedli, domácí však stačili pokaždé odpovědět a dokonce skóre přetočili na svou stranu. Ve třetí třetině už však na ledě kraloval jindřichohradecký celek, nastřílel další tři góly a po zásluze si připsal tři body.

„Výsledek odpovídá dění na hrací ploše. Mužstvo bylo už před utkáním patřičně nabuzené, dobře kombinovalo a jeho výkon byl příslibem do dalších bojů,“ spokojeně konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Stínem zápasu bylo nepříjemné zranění finského forvarda Ville Kurikky, který po nepotrestaném nešetrném zákroku skončil v nemocničním ošetřením a odnesl si velkou tržnou ránu v obličeji.

„Rozhodčí Vojtěchovský pískal hrůzostrašně na obě strany. Tvrdý zápas nezvládl, pouštěl fauly, krosčeky a duel se mu úplně vymkl z ruky. K jeho výkonu podáme podnět na výkonný výbor svazu, protože takový sudí by play off v žádném případě rozhodovat neměl,“ tvrdí Dvořák.

V brance Vajgaru dostal při zranění Tomáše Kubeše, který léčí natažené vazy v koleně a do play off bude v pořádku, opět příležitost junior Lukáš Melišík a předvedl se v dobrém světle.

Což je jistě jen dobře, neboť plánovaná dvojka pro vyřazovací část Juraj Hollý z Chomutova dostal pozvánku do slovenské reprezentace na nadcházející mistrovství světa hráčů do 18 let v USA, takže s ním Vajgar nemůže počítat.

JAK VAJGAR NASTOUPIL:
Melišík – Lang (41. Všetečka), Bláha, Vejvar, Chmel, Klíma, Fiedler – Skokan, Cmunt, Dolina – Zykin, Kurikka (10. Hofmeister), Mäkelä – Milotinský, Dvořák, Šulčík.