Hokejisté zdolali Žďár nad Sázavou

Jindřichův Hradec - Vajgar má před sebou dva klíčové souboje na domácím ledě proti Kolínu a brněnské Technice.

10.1.2012

Ilustrační snímek.Foto: Jan Votava

Ze čtvrté příčky vstupují do závěrečné čtvrtiny základní fáze II. ligy jindřichohradečtí hokejisté. Třetí část zakončili přesvědčivou domácí výhrou 6:1 nad Žďárem nad Sázavou.

Příliš atraktivní hokej tentokrát k vidění nebyl, zápas totiž provázela oboustranně řada nepřesností, nicméně Jihočeši prokázali daleko lepší produktivitu a žďárské Plameny uhasili půltuctem gólů.
„Začátek nám nevyšel, soupeř dobře bruslil, obsazoval nás a neměli jsme čas ani prostor. Navíc nám nešla kombinace a hráči byli ze stylu Žďáru trochu nervózní,“ vyjádřil se pro klubový web trenér Vajgaru Václav Kmoníček.

O osudu střetnutí rozhodla druhá třetina, kterou domácí vyhráli 3:0. „V kabině jsme hochy uklidnili, řekli jsme si, že to přijde. Pak nám to tam už začalo padat a vytvářeli jsme si šance, brejky dva na jednoho, tři na dva. Závěrečná třetina se odehrávala v naší režii, hosté měli hlavně pokusy z dálky, ale to tak zkušeného brankáře, jakým je Kubeš, nemohlo ohrozit. A nakonec jsme mohli přidat ještě i další góly. Myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ dodal kouč.

Se ziskem tří bodů byl pochopitelně spokojený i výkonný ředitel klubu František Dvořák, jehož však neuspokojila nízká střelecká bilance hokejistů Vajgaru.
„Hosté nás na našem ledě přestříleli, což by se nám v nadcházejících klíčových zápasech proti kvalitnějším celků nemuselo vyplatit,“ zdvihá varovně prst.
Hradecký tým totiž čeká v dalším programu konfrontace s protivníky, kteří jsou v tabulce před ním. V neděli přivítá na domácím stadionu třetí Kolín a ve středu 18. ledna pak druhu brněnskou Techniku.

„Při pohledu do tabulky je jasné, že pokud chceme oba tyto soky v závěrečné čtvrtině ještě přeskočit, základem jsou tříbodové výhry. Trochu nás trápí marodka, ale věřím, že se dokážeme zmobilizovat,“ prohlásil Dvořák.

J. HRADEC – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Branky: 18. Dvořák, 29. Liška (Záhora), 35. Markulinec (Skokan), 39. Kocar (Voříšek, Chmel), 45. Dvořák (Voříšek, Kocar), 55. Skokan (Markulinec, Milotinský) – 17. Kotlík (Man, Kočan).
Rozhodčí: D. Pražák – Kreuzer, J. Štětina. Vyloučení: 4:5, navíc Smejkal (Žd.) 2 min. hákování, nařízeno trestné střílení. Využití: 1:0.
Poměr střel: 28:37. Diváci: 452.
Vajgar: Kubeš – D. Mazanec, Tupý, Procházka, Chmel, Heršálek, Liška – Markulinec, Skokan, Milotinský – Kocar, Voříšek, Dvořák – Měrka, J. Mazanec, Záhora.
Další výsledky 33. kola:
Břeclav – Pelhřimov 3:2, Chotěboř – Nymburk 4:7, Kolín – Hodonín 5:4 PP, Technika Brno – Trutnov 4:1.