V předposledním kole základní části druholigové skupiny Střed prohráli jindřichohradečtí hokejisté na ledě brněnské Techniky 3:6, když nezvládli závěrečnou část, v níž čtyřikrát inkasovali.

Hostující tým s favoritem však dvě třetiny dokázal držet krok. Nesrazil jej ani rychle inkasovaný gól už ve 3. minutě, na který dokázal odpovědět Mazanec. Radost Vajgaru však neměla dlouhého trvání a Technika se záhy poté znovu dostala do jednobrankového náskoku.

V prostřední dvacetiminutovce se trefovali jen jindřichohradečtí hokejisté, konkrétně Voříšek a Chmel, jejichž góly dělilo pouze pár vteřin.
Naděje na případný bodový zisk vzaly za své hned zkraje závěrečného dějství, kdy Technika, která stále bojuje o druhou příčku, dokázala vyrovnat a do konce zápasu pak za záda gólmana Krásného nasměrovala kotouč ještě třikrát.

„Brno vstřelilo rychlý gól, poté jsme hráli přesilovku pět na tři, kterou jsme nevyužili, ale i tak jsme dokázali vyrovnat. Domácí šli ještě v první třetině do vedení, my však ve druhé části dvěma slepenými zásahy v jednom střídání otočili skóre. Bohužel, ve třetí třetině domácí rychle vyrovnali a pak odskočili na 5:3. Šestý gól přidali při našem oslabení. Po dvou třetinách jsme si na nějaký ten bod mysleli, ale v závěrečné části jsme inkasovali po zbytečných chybách a bylo po nadějích," konstatoval vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

Jak už je všeobecně známo, vyřazovací boje se letos musí obejít bez účasti jindřichohradeckého celku. Ten v tabulce obsadí konečné deváté místo a s nepříliš vydařenou sezonou se rozloučí už ve středu, kdy na svém stadionu přivítá poslední Chotěboř (18 hodin). Soupeře Jihočechů naopak čeká nepříjemná baráž o udržení ve II. lize.

TECHNIKA BRNO – J. HRADEC 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)
Branky: 3. Valeš (Habrovec), 11. Benýšek (Klimeš), 41. Klimeš (Benýšek), 44. Rajnoha (Klimeš), 51. Látal (Bělohlávek), 58. Klimeš (Benýšek, Hnilička) – 9. Mazanec (Zvoník), 27. Voříšek (Mařík), 28. Chmel (Mařík).
Rozhodčí: Volf – Linhart, Lošťák.
Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Poměr střel: 33:23.
Vajgar: Krásný – Procházka, Ištvánik, Chmel, Tržil, Maryška, Popelka – Kocar, Mařík, Dvořák – Mazanec, Sekera, Zvoník – Tomšík, Jasanský, Javůrek – Voříšek, Záhora.
Další výsledky 35. kola:
Kolín – Moravské Budějovice 6:3, Břeclav – Hodonín 2:5, Žďár nad Sázavou – Pelhřimov 6:2, Chotěboř – Nymburk 3:6.