Jihočeši tak neoplatili soupeři vysokou porážku 0:5 z prvního vzájemného duelu na východě Čech. Hosté sice přijeli oslabeni a několik svých nejzkušenějších hráčů, přesto byli od druhé třetiny lepší a vyhráli zaslouženě.

Motor nastoupil s Kváčou v brance a v prakticky nejsilnějším možném složení. Chyběl jen testovaný obránce Gřegořek, kterého nepustila do hry bolavá záda, a také samozřejmě rekonvalescent Květoň.

Jihočeši odehráli výbornou první třetinu, kterou vyhráli 2:0. Trefili se Nedorost po parádní Čermákově nahrávce a v avizované výhodě po povedené individuální akci Vlček. Tentýž hráč navíc ještě nastřelil tyč.

Perníkáři zlobili hlavně v dlouhé přesilovce pět na tři, při které čaroval Kváča v brance a při bombě Kanaďana Quennevilleho mu pomohla tyč.

Na úvod druhého dějství přišla studená sprcha. Motor hrál pětiminutovou přesilovku. Gol ale nedal a naopak sám inkasoval po Vondráčkově bombě.

Diváci pak viděli po trestném střílení na každé straně. Neuspěli ale ani hostující Dušek, ani domácí Pajič. Pardubičtí ale byli v prostředním dějství lepší a po zásluze vyrovnali. V přesilovce se prosadil Starý.
Třetí dějství už bylo zase vyrovnané. Motor své šance neproměnil a obrat v zápase dokonal ve 48. min. Perret. Na konečných 2:4 upravil v přesilovce Poulíček.

Branky a nahrávky: 3. Nedorost (Čermák), 17. Vlček – 21. Vondráček (Kaut), 35. Starý (Dušek, Trončinský), 48. Perret (Bojko, Beran), 55. Poulíček (Ščotka). Vyloučení: 10:7 (navíc host. Holland 5 + do konce), využití: 1:2, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Flegl, Polonyi. Diváci: 1820.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, F. Novák, Kutlák, Mucha, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Dudáček – Čermák, Pajič, Nedorost – Crowder, Vlček, Heřman – Dostálek, Galamboš, M. Novák – Šulek, Prokeš, J. Doktor. Trenéři Stavjaňa, Štrba a Bombic.