Podstatná část úvodní třetiny se odehrávala v režii Vajgaru, který však dokázal z řady nadějných příležitostí zužitkovat pouze jedinou, když v 13. minutě otevřel skóre Košťál po povedené akci zkušených Lazorišáka s Ondřejem. V závěru první části se osmělili i hosté, ale výborně chytajícího brankáře Kubeše nepřekonali.

Povedlo se jim to až po přestávce z přesilovky při vyloučení Stacha a vyrovnávací gól milevské mužstvo pořádně nabudil. Domácí tým naopak přestal hrát důrazně, všude byl o krok později a jedinou kloudnou akcí byla střela Navrátila do tyče. Přesně v polovině utkání se hosté dostali do vedení a o čtyři minuty později zvýšili náskok na 3:1, což pro hráče Vajgaru nevěstilo nic dobrého.

Jindřichohradecký celek však zbraně nesložil a do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil jako vyměněný. Domácích borců byl rázem plný led a hráči Milevska často nevěděli, kam dřív skočit. V 44. minutě snížil Navrátil a v 49. minutě vyrovnal Lazorišák, který po ataku soupeře skončil v síti společně s pukem. Hosté sice protestovali, ale sudí branku uznali. Za tři minuty bylo ještě veseleji, když Janečkovu střelu šikovně tečoval Jindra a strhl vedení na stranu Vajgaru.

Vypjatý závěr zápasu orámovalo několik vyloučení i oboustranně nepřesných verdiktů ze strany rozhodčích a také bitka, z níž vyšel vítězně domácí Jon, který po ní stejně jako jeho protivník Kořánek putoval předčasně pod sprchy. Milevsko ještě zavelelo k náporu, ale skvělý hradecký gólman Kubeš hostům vyrovnat nedovolil. Blýskl se i forvard Lazorišák, jenž si k jedné trefě připsal i dvě asistence.

Vajgar je v tabulce na deváté příčce, na osmé táborské béčko ztrácí bod a na sedmý Humpolec tři. Hradečtí hokejisté mají nyní před sebou náročný víkend, během kterého odehrají dvě utkání. Nejprve se v sobotu představí na ledě jedenácté Telče (16:30) a o den později doma přivítají druhé Strakonice (17). Výsledky obou zápasů hodně napoví, zda hráči Vajgaru mohou reálně pomýšlet na postup do vyřazovací fáze, která čeká osm nejlepších celků po základní části.

HC Vajgar J. Hradec – HC Milevsko 4:3 (1:0, 0:3, 3:0)
Góly a nahrávky: 13. Košťál (Lazorišák, Ondřej), 44. Navrátil (Ištvánik, Lazorišák), 49. Lazorišák, 52. Jindra (Janeček) – 23. Suchan (Hamerle), 30. Suchan (J. Müller), 34. T. Novotný (Jíška, Radosta).
Rozhodčí: A. Ondřej – P. Šimánek, Kreuzer. Vyloučení: 7:5, navíc Jon (JH), Panec, Kořánek (oba Milevsko) - 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 350.
HC Vajgar: Kubeš – Procházka, Tržil, Janeček, Jon, Chmel, Ištvánik – Košťál, Lazorišák, Ondřej, Kalvas, Navrátil, Jasanský, Tomšík, Stach, Gurka, Přibyl, Jindra, Kubín.