Velká Radouň hraje dnes ve Strakonicích rozhodující utkání čtvrtfinále krajského přeboru.


Vynutili si jej nedělním senzačním vítězstvím 8:0 na domácím jindřichohradeckém stadionu, kde největšímu favoritovi soutěže uštědřili nevídaný debakl. Přitom po úvodní hladké porážce ve Strakonicích 2:6 by na Velkou Radouň zřejmě vsadil málokdo. Ale jak se ukazuje, letošní ročník elitní krajské soutěže je skutečně mimořádně vyrovnaný, což zástupci jednotlivých týmů tvrdili už před sezonou, a výsledky to jenom potvrzují.

Začal to Sedlačík

Kanonádu do strakonické sítě ve druhém utkání série odstartoval dvěma úvodními trefami útočník Petr Sedlačík, přičemž hlavně první gól v 5. minutě, kdy ujel v oslabení, byl pro další vývoj nesmírně důležitý.

„To nás nastartovalo, z hráčů spadla nervozita. Po druhé brance jsme si začali ještě víc věřit a soupeře postupně dostávali pod tlak, kterému nedokázal vzdorovat,“ poznamenal trenér Velké Radouně Pavel Hudler.

Jeho svěřenci navíc příkladně bojovali a vyvarovali se chyb ve vlastním obranném pásmu, takže svému gólmanovi Filipu Horalovi navíc dopomohli i k ceněnému čistému kontu.

„Je ale pravda, že s přibývajícími brankami odpor soupeře ochaboval,“ nepřeceňuje kouč výši skóre.

Za zmínku jistě stojí i skutečnost, že čtyři góly radouňský tým zařídil v početní výhodě a další tři dokázal vstřelit při vlastním oslabení, což je málokdy vídaná bilance.

„Že bychom takhle obdivuhodně zlepšili přesilovky? To ne, prostě to vyplynulo ze hry. A góly v oslabení byly logickým vyústěním strakonické hry vabank a na riziko. Nic jiného jim za nepříznivého stavu také nezbývalo,“ míní Hudler.

Věří si

Dnes večer je tedy ve Strakonicích na programu klíčové třetí utkání, jehož vítěz si zajistí postup do semifinále krajského přeboru.

„Je nám jasné, že Strakoničtí budou hrát doma úplně jinak. Určitě si z porážky vzali ponaučení, na druhou stranu jsou nyní pod větším tlakem než my. Postup se od nich totiž všeobecně očekává. Nás však vítězství patřičně nažhavilo a hráči nyní vědí, že je v jejich silách uspět i na ledě soupeře,“ podotkl.

A s jakou taktikou do střetnutí Velká Radouň vstoupí?
„Rozhodně se nikam nepohrneme. Jasnou prioritou je hrát ze zabezpečené obrany, zhustit střední pásmo a v něm zachytávat zárodky útoků soupeře. Musíme trpělivě čekat na jeho chyby a vyvarovat se zbytečných vyloučení. Tudy vede cesta k úspěchu,“ tvrdí kormidelník.
Ten se zřejmě bude muset opět obejít bez čtveřice zraněných hráčů Blažek, Průša, Mikš a Fertál. „Moc nadějně to s nimi nevpadá, takže spíš trnu, aby se k nim nepřidal ještě někdo další.“

I přes toto oslabení je trenér před zápasem optimistou.
„Věřil jsem, že postoupíme do play off i v době, kdy to s námi nevypadalo vůbec dobře. I nyní se domnívám, že jsme schopni předvést takový výkon, který povede k postupu,“ uzavírá Pavel Hudler.

PRAVDĚPODOBNÁ SESTAVA:
Horal – Domin, Koláček, Reisner, Lapka, Beran, Křivánek – Kinter, Jedlinski, Kalvas – Gurka, Cmunt, Beránek – Kolář, Sedlačík, Stach.