Útočník, který naposledy působil dvě sezony ve slovinské Lublani v EBEL lize, se s jindřichohradeckým týmem připravuje už od srpna.

„Sám Petr projevil zájem, aby mohl za nás nastoupit. Nyní jsme dojednali všechny náležitosti s extraligovým Libercem, jehož je kmenovým hráčem. Zatím u nás má povolené hostování do konce října. Dál je to odvislé od toho, zda se mu naskytne nějaké další zajímavé angažmá," vysvětlil výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Šachl má za sebou pestrou kariéru, v níž si připsal přes dvě stovky startů v extralize v týmu Českých Budějovic a hlavně již zmiňovaného Liberce, působil rovněž ve Finsku, Švédku a na Slovensku. V roce 1996 jej draftoval New York Islanders. Zámořskou NHL si nevyzkoušel, ale v USA odehrál několik sezon v nižších soutěžích. Na svém kontě má rovněž několik startů za český národní tým. V sezoně 2009/10 absolvoval i čtyři zápasy za Vajgar.

Jindřichohradecký klub tímto tahem vyslal hokejové veřejnosti signál, že nadále hodlá pokračovat ve zkvalitňování druholigového kádru.

„Už se nám povedlo vzkřísit kariéru šikovného forvarda Martina Maříka, nyní přichází další kvalitní a velmi zkušený hráč. Věřím, že se to příznivě promítne i do výsledků. Ve hře však máme ještě další jména," podotkl Dvořák.

Nadcházející soupeř Vajgaru ze Žďáru nad Sázavou nevstoupil do sezony zcela optimálně, neboť po třech duelech má na svém kontě jen dva body, když ve druhém kole doma zdolal Chotěboř 4:3 na nájezdy. V premiéře Plameny „shořely" v Nymburku (1:3), v uplynulém kole pak i na břeclavském ledě (3:5).

Hokejisté Vajgaru by rádi navázali na slušný počin v rivalském Pelhřimově, kde si před týdnem připsali cenné vítězství 3:2 na penalty.
„Abychom tento výsledek nedevalvovali, je třeba na domácím ledě naplno bodovat," má jasno Dvořák.