Zítra začíná na jindřichohradeckém ledě finálová série krajského přeboru (17).

Historická událost pro klub, který brázdí hokejové okresní i krajské soutěže bez přestávky už bezmála 45 let, začíná zítra na jindřichohradeckém zimním stadionu, kdy v prvním finálovém střetnutí hostí Strakonice (17 hodin).

Středeční zápas s Vimperkem bude navždy patřit do výkladní skříně úspěchů radouňského hokeje. Kvalitní a dramatický duel okořenila spousta branek a vynikající atmosféra v hledišti. K ní výrazně přispěli i vimperští diváci a zejména jejich trumpetisté. Pozadu však nezůstali ani příznivci domácího celku včetně bubeníků. Duel sledovalo více než 500 diváků, které neodradil ani jeho pozdní začátek, což hovoří za vše.

Hlaváček křičel

Výrazná výhra Velké Radouně by mohla svádět k domněnce o jasné záležitosti, ale tak jednoduché to v žádném případě nebylo. Vyspělý soupeř v čele s legendárním forvardem Václavem Pitlem pořádně kousal a dlouho s domácími držel krok.

„Je třeba přiznat, že především v první třetině nám svazovala ruce i nohy přílišná nervozita. Vázla přihrávka, zmatkovali jsme. O přestávce nám také trenér Miloš Hlaváček dal co proto a snad poprvé v letošní sezoně jsme ho slyšeli křičet. Ale pomohlo nám to,“ konstatoval hrající sportovní manažer klubu Zdeněk Jedlinski, který se mimochodem v noci po utkání stal novopečeným otcem dcery Elly.

Lajna zabijáků

Od druhé třetiny se domácí vzchopili a přestože šel soupeř ještě jednou do vedení, dvěma brankami Průši v oslabení dokázali vždy vyrovnat.
„To byl první zlomový moment zápasu. Tím druhým pak čtvrtý gól v síti Vimperka, kdy jsme se poprvé dostali do vedení. Jakmile jsme se trefili popáté, vimperským hokejistů došlo, že je rozhodnuto,“ poznamenal.
Tým z Jindřichohradecka navíc prokázal v cestě za úspěchem daleko více odhodlání. V brance se mohl spolehnout na výborného Horala a především na excelentní „zabijáckou“ útočnou první lajnu, která zařídila sedm z osmi gólů!

Sedm kanadských bodů Beránka (2 góly + 5 přihrávek), pět Průši (4 + 1) či neutuchající černá práce dříče a hecíře Jedlinského – to je skvělé vysvědčení. Ale pozadu nezůstali v žádném případě ani ostatní.

Cíl už překročili

Zítra se otevírají finálové brány krajského přeboru. Výhodu úvodního utkání doma mají hráči Velké Radouně. Ti jako jediní dokázali exligové Strakonice v průběhu sezony dvakrát zdolat.

„Strakonice procházejí vyřazovací částí suverénně, ale nebojíme se jich. Náš cíl jsme mnohonásobně překročili, takže můžeme hrát uvolněně a finále si pořádně užít. Pokud se budeme prezentovat podobným výkonem jako v posledních vítězných zápasech, věřím, že titul urveme. Chtěl bych touto cestou ještě poděkovat divákům za vynikající prostředí, které nám vytvořili, a pozvat je znovu do hlediště,“ dodal spokojený manažer Zdeněk Jedlinski.

Program finále
1. utkání – neděle 9. března:
V. Radouň – Strakonice ( 17)
2. utkání: – pátek 14. března:
Strakonice – V. Radouň (19)
3. utkání – neděle 16. března:
V. Radouň – Strakonice (17)
Hraje se na dva vítězné duely.

Fakta

Velká Radouň – Vimperk 8:3 (0:1, 3:2, 5:0)

Branky: 35. Beránek (Koláček), 37. Průša (Beránek), 40. Průša (Beránek), 49. Jedlinski (Beránek), 52. Blažek (Kinter), 56. Průša (Beránek, Kolář), 57. Beránek (Průša), 59. Průša (Beránek) – 17. Janda (Coufal), 29. Janda (Šedivý), 37. Novák (Král).

Vyloučení: 6:8.

Využití: 2:0.

Oslabení: 3:0.

Diváků: 500.

V. Radouň: Horal – Kolář, Koláček, Reisner, Lapka, Beran, Blažek – Jedlinski, Beránek, Průša – Martínek, Hauser, Sedlačík – Kalvas, Kinter, Gurka.
Konečný stav série: 2:1