Hokejoví junioři Vajgaru ligu zachránili

Jindřichův Hradec - Hokejoví junioři i dorostenci Vajgaru J. Hradec uzavřeli sezonu. Oba týmy ve svých soutěžích obsadily shodně osmou pozici, přičemž ovšem junioři ve vyrovnané dolní polovině tabulky unikli sestupovému pásmu o jediný bod.

6.3.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Dorostenecký i juniorský tým jindřichohradeckého klubu obsadil ve svých soutěžích shodně 8. místo

Liga juniorů:

Kobra Praha - J. Hradec 6:6 (3:1, 2:3, 1:2) – K jistotě záchrany v lize juniorů potřeboval jindřichohradecký Vajgar „urvat“ na zimním stadionu pražské Kobry alespoň jeden bod, což se nakonec podařilo. Ale dlouho to tak nevypadalo. Kobra vedla 3:0 a v polovině zápasu dokonce už 5:1. K obratu zavelel kapitán Vondruška, vyrovnání dokonal hattrickem Kamír. Šestou brankou sice šli do vedení v 53. minutě znovu domácí, ale Milotinský svou druhou trefou zařídil divokou remízu 6:6, která však pro hostující tým měla cenu zlata.
Branky: 17. Milotinský (Dolina), 27. Vondruška, 28. Kamír (Dolina, Schmidt), 29. Kamír (Dolina), 51. Kamír, 57. Milotinský (Bendík).
Vajgar: Melišík – Zimmel, Kamarád, Koller, Grochal, Širhal, Vondruška, Milotinský, Bendík, Dolina, Kamír, Schmidt, Hudler, Vonka, Körner, Skriner.

J. Hradec – Příbram 3:7 (0:2, 2:0, 1:5) – Závěrečné ligové utkání sezony už z pohledu domácího celku nic neřešilo, naopak ve stejné pozici byl tentokrát jejich soupeř z Příbrami. Ten o dvě branky vyhráli úvodní třetinu. Vajgar srovnal v prostřední části skóre a v nástupu do závěrečného dějství se dostal dokonce do vedení. Pak už se ale prosazovala jen Příbram, na jejímž výkonu bylo znát, že body skutečně potřebuje.
Branky: 27. Kamír (Zimmel), 39. Körner (Bendík), 42. Schmidt (Bendík).
Vajgar: Melišík (21. Houdek) – Zimmel, Kamarád, Koller, Grochal, Širhal, Vondruška, Milotinský, Bendík, Kamír, Schmidt, Körner, Vonka, Skriner, Slavík.

Liga dorostu:

J. Hradec – Kobra Praha 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) – Dorost Vajgaru nastoupil do utkání opět velmi omlazený s mnoha hráči osmé a deváté třídy. Na první branku v síti Kobry se čekalo čtrnáct minut, když se prosadil Janda. Za dalších dvacet minut přidali domácí druhou přesilovkovou trefu z hole Bryola. Ve třetí části hry již gól nepadl a žlutomodří porazili pražskou Kobru 2:0. Jindřichohradecký brankář Jiří Dvořák podpořil výkon svého týmu vychytanou nulou.
Branky: 14. Janda (Bryol), 34. Bryol (Písař).
Vajgar: Dvořák - Malecha, Popelka, Laštovka, Brus, Vida, Sváček, Tržil, Janda, Bryol, Paďourek, Tregler, Písař, Jindra, Jasanský, Erben, Tomšík, Drs, Jirsa, Müller.

Plzeň B – J. Hradec 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) – Dvě třetiny Jihočeši v ligové derniéře drželi krok, v záverečné třetině je ale domácí přestříleli.
Branka: Písař.