I letos bude mít toto klání, které pořádá Nadační fond Jana Marka a město Jindřichův Hradec, mezinárodní účast v podobě akademie z rakouského Salzburgu, jež obhajuje loňské prvenství. Kromě domácích Střelců, které posílí i někteří odchovanci nyní působící v jiných klubech, se na ledové ploše představí i další jihočeské týmy Motor České Budějovice a HC Tábor. Pátým účastníkem jsou dorostenci Zlína. Hrát se bude systémem každý s každým, takže diváci během víkendu uvidí celkem deset duelů.

Původně měla v turnaji startovat pražská Sparta, ale ta pro nedostatek hráčů nakonec sou účast odřekla, protože část týmu bude nastupovat na Markově memoriálu juniorů, který ve stejném termínu pořádá právě pražský klub, a někteří mladší hráči ještě vypomáhají v žákovské lize. „Zkoušeli jsme jako náhradu oslovit Pardubice a Mladou Boleslav, ale v tomto období je to takhle na poslední chvíli složité, protože hráči už mají po sezoně. Nakonec nám vyšli vstříc v Táboře a jsme za to rádi,“ podotkl jeden z hlavních organizátorů Jan Hanzálek, jinak úspěšný mládežnický trenér, pod nímž Jan Marek začínal.

V sobotu bude odpoledne zápasový program přerušený a zástupci týmů, příznivci, kamarádi a bývalí spoluhráči se vypraví na jindřichohradecký městský hřbitov k pietnímu aktu uctít památku Jana Marka u jeho hrobu.

Hokejový mistr světa z roku 2010 Jan Marek zahnul při leteckém neštěstí 7. září 2011 společně s celým týmem ruského Lokomotivu Jaroslavl. Dlouholetý úspěšný reprezentant a jindřichohradecký patriot zemřel ve věku 31 let.

„Honza si zaslouží, abychom takový turnaj pořádali. Zviditelnil město i zdejší hokej po celém světě, na Hradec nikdy nedal dopustit a při každé příležitosti se do svého rodného města vracel. Pro mladé hokejisty byl vždycky velkým vzorem,“ zdůraznil Jan Hanzálek.

Kromě hokeje se návštěvníci zimního stadionu, který nese jméno právě tohoto hokejisty, mohou těšit na předvedení modelů nových vozů, v neděli odpoledne se představí jindřichohradecké krasobruslařky a pro děti bude k dispozici i skákací hrad.

Program Memoriálu Jana Marka

Sobota 14. dubna

 9.00 Střelci J. Hradec – Motor Č. Budějovice
11.00 Red Bull Salzburg – HC Tábor
13.00 Motor Č. Budějovice – Berani Zlín
15.00 pietní akt na městském hřbitově
16.15 HC Tábor – Střelci J. Hradec
18.00 Berani Zlín – Red Bull Salzburg

Neděle 15. dubna

 9.00 Střelci J. Hradec – Red Bull Salzburg
10.45 Motor Č. Budějovice – HC Tábor
12.30 Střelci J. Hradec – Berani Zlín
14.15 Red Bull Salzburg – Motor Č. Budějovice
16.00 Berani Zlín – HC Tábor
17.30 slavnostní vyhlášení výsledků