Vajgar zaspal začátek utkání a hosté se tak ve druhé minutě dostali do vedení, které i přes nápor soupeře udrželi po celý zbytek první třetiny.

Střeleckou smůlu prolomil až v 26. minutě nejzkušenější útočník Jaroslav Kocar a stejný hráč po další spolupráci s Davidem Kupcem a Markem Dvořákem zařídil svému celku ve třetí části i druhý gól.

Z něj se však Hradec dlouho neradoval, neboť ve 48. minutě vyrovnal na konečných 2:2 ostřílený pelhřimovský forvard Plachý. Rozhodnout mohl čtyři minuty před sirénou Dvořák, ale jeho blafák po rychlém brejku v síti neskončil.

Hokejisté Vajgaru rivala z Vysočiny výrazně přestříleli, budou však muset ještě zapracovat na koncovce.

Jihočeši v pátek vyrážejí do Třebíče, kde se střetnou s Moravskými Budějovicemi, s nimž před devíti dny na svém ledě hráli 2:2.

J. HRADEC – PELHŘIMOV 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)
Branky: 26. Kocar (Dvořák, Kupec), 45. Kocar (Dvořák, Kupec) – 2. Vylíčil (Žůček), 48. Plachý (Veselý, Hadrava)
Rozhodčí: Slavík – Hamr, Erben.
Diváci: 120
Vyloučení: 3:8, navíc Adam (Pel.) 10 min. OT a Kupec (JH) 5 min. plus OT do konce utkání.
Využití: 2:1. Poměr střel: 33:18.
Vajgar: Kubeš – Jasečko, Tržil, Tupý, Klement, Procházka, Štěpán – Kocar, Kupec, Dvořák – Mazanec, Voříšek, Záhora – Maryška, Javůrek, Tomšík – od 30. Jasanský, Horváth, Gurka.