Hráči Vajgaru si vyšlápli na "nemocné" Vlky

Jindřichův Hradec – Třináctý zápas ve II. lize mají úspěšně za sebou jindřichohradečtí hokejisté. Na svém stadionu přivítali Vlky z Jablonce nad Nisou a porazili je 6:2. Po výhře nad těžkým soupeřem má Vajgar na svém na účtu 21 bodů a je v tabulce osmý. Takový zisk měl v uplynulé sezoně až po 21. kole.

24.11.2014

Vajgar doma porazil Jablonec 6:2. Foto: Lucie Hunalová

Problém s brankáři vyřešil domácí celek pomocí Tomáše Kubeše, jenž nestál v jindřichohradecké kleci od 1. března. Premiéra mu vyšla znamenitě, neboť byl jedním z hlavních strůjců výhry nad kvalitním protivníkem. Ten do Hradce přijeli pouze se třemi útoky a dvěma obrannými dvojicemi, protože mnoho dalších hráčů nechali doma na marodce.

Vajgar neměl s okleštěnou sestavou hostů slitování. Začal zostra a hned v úvodní minutě Robert Procházka rozezvučel tyčku jablonecké branky. Šance domácích se rodily, ale padl z nich jediný gól, který vstřelil pohotový Luboš Voříšek. Zatímco gólman Vlků Jiří Stejskal musel řešit mnoho ošemetných situací, tak na druhé straně Kubeš se sice také nenudil, ale nebezpečných příležitostí hosté měli poskrovnu.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, jihočeský celek měl nadále více ze hry a svoji obrovskou převahu (poměr střel 22:8) dokázal i zužitkovat. Dvakrát se to povedlo Janu Trummerovi a po jeho gólech vedl Vajgar 3:0. Účet druhé třetiny pak uzavřel těsně před sirénou Zdeněk Šperger, jenž v pozici ležícího střelce dal důležitou čtvrtou branku.

Byla opravdu hodně potřebná, neboť při vstupu do třetího dějství se domácí celek ocitl pod tlakem soupeře, který byl odhodlaný s výsledkem ještě něco udělat. Deset minut se prakticky neustále hrálo před Kubešovou brankou, hosté z převahy vytěžili dvě trefy a neměli daleko k tomu, aby zápas zdramatizovali ještě o dost víc.

Vlčí choutky ovšem zahnal Josef Mazanec, jenž využil chybu hostů a pátým gólem je vrátil zpátky do kolen. Zbytek zápasu byl už jen o čekání na závěrečný klakson. Chviličku před ním ještě účet podtrhl urostlý David Kozlík. Pro dvacetiletého forwarda to byla premiérová branka v dresu Vajgaru.

Jaroslav Brabec, trenér Vajgaru: „Pro nás to bylo strašně důležité vítězství, mužstvo podalo koncentrovaný výkon. Těší mě výsledek i to, že se do zápasu dostali všichni hráči. Akorát jsme divákům ve třetí třetině trochu zabrnkali na nervy. Jablonec má nebezpečný tým, byl čtvrtý v tabulce. Soupeř nám to malinko ulehčil, protože mu ulehli čtyři hráči. My bereme tři body a jdeme dál. Tomášovi Kubešovi v brance jsem přál, aby to skončilo s nulou, chopil se toho, i spoluhráči se mu snažili pomoci. Pro jeho sebevědomí je výhra velké plus."

Jiří Kubsch, trenér Jablonce: „Utkání se mi nehodnotí moc dobře. Prohráli jsme 2:6, což je poměrně hodně. Je třeba však říct, že jsme přijeli v trochu okleštěné sestavě, když nás postihla velká marodka. Vymlouvat se na to ale nechceme. Nezačali jsme dobře, dostali se pod tlak a po hrubé chybě jsme inkasovali. Ve druhé části jsme se začali dostávat do šancí, ale srazila nás branka ve čtyřicáté minutě. Před třetí třetinou jsme si řekli, že to dohrajeme se ctí a pokusíme se s výsledkem ještě něco udělat. Stáhli jsme stav na 2:4, v této fázi jsme byli lepší, a třetí gól byl blízko, ale po další chybě na modré čáře v obranném pásmu jsme opět kapitulovali. Tam se to definitivně zlomilo a domácí to už neupustili."

Druholigová soutěž pokračuje už ve středu, kdy se Jihočeši představí na ledě třináctého Trutnova, odkud by se nechtěli vracet s prázdnou.

J. HRADEC – JABLONEC 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Voříšek (Trummer, Jon), 27. Trummer (Kořínek), 32. Trummer (Voříšek, Tržil), 40. Šperger (Tržil, Brabec), 51. Mazanec (Lazorišák, Milotinský), 60. Kozlík (Voříšek) – 42. Petrmichl (Homolka), 49. Pavlů (Homolka).
Rozhodčí: Battěk – D. Štětina,
J. Štětina. Diváci: 648.
Vyloučení: 5:6, navíc Šulc (Jab.) 10 min. OT + OT do konce utkání
Využití: 0:1. Poměr střel: 43:32.
Vajgar: Kubeš – Procházka, Tržil, Šanda, Jasečko, Jon, Kořínek, Popelka – Mazanec, Lazorišák, Milotinský – Brabec, Šperger, Košťál – Voříšek, Trummer, Kozlík – Tomšík, Dvořák.

24.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Letošní předávání cen Spokojený zákazník Jihočeského kraje.
15

Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo 17 podnikatelů

Stolní tenisté bojovali o tituly, kraloval Šindelář ze Studené

V restauraci řádil zloděj

Lomnice nad Lužnicí - Neznámý pachatel využil nepřítomnosti obsluhy a odcizil hotovost.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

OBRAZEM: V Radouni se sešli malí i velcí

Horní Radouň - V kulturním domě v Horní Radouni se odehrálo předvánoční setkání.

Koledy si zazpívá celé Česko již ve středu

Jindřichohradecko – Dvaatřicet míst se letos na Jindřichohradecku přidá k předvánoční akci Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník ve spolupráci s Českým rozhlasem a v Jindřichově Hradci také s Rádiem Česká Kanada.