Informaci Deníku potvrdil výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák. „Je to skutečně tak. Jednání jsou v plném proudu a 24. února by to měl na svém zasedání probírat výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje. Pokud to schválí, nic tomu už bránit nebude. Po Karlových Varech, které si účast v prestižní juniorské soutěži pochvalují, by se tak Hradec stal druhým českým zástupcem. Ale chtěl bych upozornit, že náš klub v tom nefiguruje, jedná se o nový subjekt," poznamenal.

Za vším stojí někdejší slovenský hokejový gólman Miroslav Michalek, kterého si řada příznivců jistě dobře pamatuje z jeho působení právě v dresu Vajgaru v letech 1995-96, kdy Jihočeši hráli první ligu.

V roli generálního manažera projekt s účastí v MHL rozběhl ve svém rodném Zvolenu, jenže před touto sezonou došlo k přestěhování juniorského týmu do maďarské metropole. Do Budapešti už však Michalek nezamířil a rozhodl se založit nový klub. Jeho volba nakonec padla právě na Hradec.

„Na svazu už je zaregistrován subjekt s názvem Hockey Club Jindřichův Hradec, ale pracovní název týmu, který má juniorskou soutěž hrát, zní Vajgarské štiky," informoval Dvořák.

Uvažovaná účast v této prestižní mládežnické lize by pochopitelně vyžadovala i jisté úpravy zimního stadionu, které by financoval nový klub.

„Jen namátkou mohu zmínit informační televizní kostku nad ledem, kamerový systém, rozšířené kabiny a tak dále," nastínil.
Mladí hokejisté by ve městě pochopitelně také trénovali a bydleli. Pro KLH Vajgar by mohlo být přínosné zejména to, že někteří z českých hráčů by měli působit v hradeckém druholigovém seniorském celku formou střídavého startu.

„O tom už jsme se také bavili a je to reálné. Skládat tým však nový klub může až v okamžiku, kdy bude jeho účast v MHL definitivně potvrzena," přikyvuje Dvořák.

Další podobný subjekt má od nové sezony vzniknout rovněž v rakouském Salzburgu.