Hokejisté Radomyšle dali na píseckém ledě zapomenout na úvodní debakl 1:11 a hlavnímu aspirantovi na celkový triumf tentokrát hodně ztrpčovali život. Milevsko sice skórovalo jako první, ale domácí tým otočil skóre na 3:1 a pak ještě na 4:2. Hosté snížili v samém závěru druhé třetiny a vyrovnat se jim povedlo až osm minut před koncem základní hrací doby. V ní další gól už nepadl, a tak střetnutí dospělo do prodloužení. To mělo pouze jepičí život, neboť milevský spasitel Tomáš Vochozka jej rozhodl po 37 vteřinách a navíc tím zkompletoval hattrick. Favorit tak nakonec přidal druhý bod, i když k němu vedla složitá cesta.

Hluboká se vypravila k druhému utkání série do Vimperka s vědomím, že po úvodním překvapivém klopýtnutí (2:4) musí uspět, aby předešla případné blamáži. Na vedoucí trefu Rytířů sice domácí rychle odpověděli, ale hosté brzy přidali druhý gól a čtyři vteřiny před koncem úvodní třetiny posunul skóre na 1:3 Robin Rákosník, což byla pro šumavský celek studená sprcha. Favorit těsně před tím, než se utkání lámalo do druhé poloviny, získal už tříbrankový náskok a Vimperk dokázal v závěrečné části už pouze korigovat. Rytíři srovnali sérii na 1:1 a jak se říká, začíná se znovu…

Písecké házenkářky po parádním obratu v závěru zdolaly v MOL lize Šaľu 27:24.
Písecké házenkářky v závěru otočily zápas se Šaľou a přiblížily se play off

Na pokraji vyřazení se naopak ocitli hokejisté ze Strakonic. Třetí tým po základní části totiž prohrál jak úvodní zápas na svém ledě (1:5), tak odvetu v Soběslavi, která opět potvrdila, že je týmem pro vyřazovací boje. Utkání začalo pěkně zhurta a ve třetí minutě už platil stav 1:1. Půl minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky poslal hosty do vedení při dvojnásobném oslabení Natan Vráblík, ale Spartak ve 25. minutě srovnal. Závěrečná třetina přinesla čtyři branky. Hned na jejím začátku strhl vedení na soběslavskou stranu Jan Škoda, vzápětí však David Kovář vyrovnal na 3:3. Vítěznou trefu obstaral v 45. minutě zkušený harcovník Jan Kanov a druhé vítězství v sérii pojistil 69 vteřin před koncem Vojtěch Slabý. Soběslav tak má mečbol a ve středu na strakonickém stadionu na Křemelce může rozhodnout o svém postupu do semifinále.

Nejvyrovnanější souboj podle umístění v tabulce dlouhodobé části slibovala série mezi Veselím nad Lužnicí a jindřichohradeckými hokejisty. Po dvou zápasech je však všechno jinak. Ten první Lokomotiva doma vyhrála 6:3 a výsledkově ještě lépe si vedla u Vajgaru. Střelci si na svého soka věřili, neboť uspěli v obou zápasech základní části, ale opět se ukázalo, že play off je úplně jiná soutěž. Veselský gólman Dominik Ludvík totiž zamkl svou klec a spokojeně mohl sledovat, jak jeho spoluhráči plynule navyšují skóre. Poprvé se jim to sice povedlo až na konci herně vyrovnané úvodní periody, ale postupně vytáhli náskok až na 5:0 a po páté trefě vyhnal v 48. minutě z branky Štěpána Váchu. Nahradil jej Matěj Pachman, jenž sice už neinkasoval, ale Střelce zradila koncovka a čestný úspěch Jiřího Pundy z 57. minuty nemohl změnit nic na jejich zklamání. Pokud nechtějí mít jindřichohradečtí hokejisté ve středu po sezoně, musí na soupeře nalézt účinnější zbraně.

Hokejisté Písku porazili v nadstavbě II. ligy Hronov 8:4 a stvrdili tak záchranu v soutěži.
Střelecké manévry. Hokejisté Tábora i Písku zasypali soupeře osmi góly

Sokol Radomyšl – HC Milevsko 4:5 PP (2:1, 2:2, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Sýbek (Gába, Slavík), 19. Novotný (Brož, Jungbauer), 27. Novotný (Jungbauer, Brož), 29. Slavík – 11. Vochozka (Kohout, Suchan), 27. Chocholoušek (Januška, Blažek), 40. Vochozka (Březina, Svoboda), 52. Březina (Suchan, Kohout), 61. Vochozka (Suchan, Svoboda). Rozhodčí: Matoušek, Macháček – Ent, Dančišin. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 181. Stav série: 0:2.

HC Vimperk – Hluboká nad Vltavou Knights 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Šafář (Švarc, J. Sitter), 51. Šafář (Předota, R. Sitter) – 13. Arnold (Rom. Rákosník), 18. Moudrý (Hanzal, Rob. Rákosník), 20. Rob. Rákosník (Hanzal, Nedorost), 29. Schmidmayer (Miler, Arnold). Rozhodčí: Ondřej, Jílek – Lang, Hřídel. Vyloučení: 4:7. V oslabení: 0:1. Diváci: 500. Stav série: 1:1.

Spartak Soběslav – HC Strakonice 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Kučera (Pauš, Novák), 25. Pánek (Škoda, Hák), 41. Škoda (Pánek), 45. Kanov (Tržil), 59. Slabý (Žákovský) – 3. Vráblík (Mikeš), 20. Vráblík (Kovář), 43. Kovář (Dlouhý). Rozhodčí: Hamr, Šperl – Velíšek, Hron. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Stav série: 2:0.

Střelci Jindřichův Hradec – Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 57. Punda (Popelka) – 19. Čížek (J. Krcho, Krampl), 25. J. Krcho (Benda), 35. Mikeska (Čížek, J. Krcho), 44. Klimeš (Marcilis, Benda), 48. Pechlát (Krampl). Rozhodčí: Lukáš, Novotný – Knor, Klimeš. Vyloučení: 9:9, navíc Heřmánek (JH) do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 456. Stav série: 0:2.

Program 3. zápasů čtvrtfinále play off

úterý 20. února: Hluboká – Vimperk (19)
úterý 20. února: Milevsko – Radomyšl (19)
středa 21. února: Strakonice – Soběslav (19)
středa 21. února: Veselí – J. Hradec (19)