Jindřichohradečtí hokejisté na domácím ledě prohráli v jihočeském derby s Milevskem 2:3.

Favorizovaný Vajgar sice svého soka v jihočeském derby výrazně přestřílel, ale jeho hráči si vylámali zuby na výtečném hostujícím gólmanovi Dalimilu Svobodovi, jenž má na tříbodovém zisku svého týmu bezesporu hlavní podíl.

„Hráčům určitě nelze vytknout nedostatek bojovnosti a nasazení, ale je pravda, že první třetina byla oboustranně opatrnější a my v ní inkasovali nešťastný gól při přesilovce soupeře těsně před odchodem do šaten, což Milevsko očividně nabudilo,“ podotkl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Ve 34. minutě tak svítilo na ukazateli skóre hrozivých 0:3 a s domácím týmem to nevypadalo vůbec dobře. O dvě minuty později však po přihrávce čerstvé posily Šachla snížil Mikš a od té doby se hostující celek až do konce zápasu ocitl pod soustavným tlakem a sprškou střel. Hokejisté Vajgaru ovšem naráželi na nepřekonatelnou hráz jménem Svoboda, který v milevské kleci dělal divy a kapituloval už jen ve 48. minutě po akci kanonýra Skokana.

„Přes veškerou snahu už se nám bohužel vyrovnat nepodařilo, i když jsme během závěrečné třetiny vyslali na Svobodu devatenáct střel. Nutno však dodat, že Milevsko podalo sympatický výkon a diváci mohli na začátku sezony vidět velmi dobré utkání, jenž nepostrádalo tempo ani pohledné kombinace,“ konstatoval Dvořák.

Jindřichohradecké hokejisty čeká ve 4. kole další jihočeské derby, v němž se v sobotu představí na ledě vedoucího Písku (17).

FAKTA Z II. LIGY:

J. HRADEC – MILEVSKO 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky:
36. Mikš (Šachl), 48. Skokan (Bláha) - 20. Černý (Voříšek, Hamerle), 21. Heřmánek (Voříšek, Černý), 34. Nikodém (Hamerle).
Rozhodčí: Pražák - Zíka, Novák.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 39:20.
Diváci: 825.
Vajgar: Kubeš – Bílek, Bláha, Klíma, Chmel, Fiedler, Ištvánik – Staša, Kupec, Skokan – Kraus, Šachl, Žukov – Mazanec, Dvořák, Mikš – Šulčík, Bula, Dolina.