Jindřichohradečtí hokejisté představí novou akvizici do útoku již v neděli v duelu s Mělníkem (18). Na dobré cestě je i příchod Vavrocha.

Deník byl v pátek dopoledne svědkem závěrečných – a vůbec ne jednoduchých – jednání, která příchodu hráče předcházela. Série telefonátů mezi jednatelem Vajgaru Štěpánem Polášem, výkonným ředitelem Františkem Dvořákem, manažerem Ústí Robertem Kyselou, hokejovým svazem a samotným Mrázkem však nakonec vyústila v dohodu.

„Hotovo, je náš,“ mohl nakonec spokojeně oznámit František Dvořák zprávu, která by měla příznivce jindřichohradeckého Vajgaru dozajista potěšit.

Odchovanec českobudějovického hokeje František Mrázek (29 let) má za sebou 270 startů v extralize, kde mimo jiné hájil barvy Českých Budějovic, Plzně či Pardubic. Zahrál si i finskou SM–ligu v IFK Helsinky, v roce 1997 byl draftovaný Torontem a pět sezon strávil v zámořských juniorských a nižších soutěžích.

„Poslední sezonu odehrál v extralize v týmu nováčka z Ústí nad Labem, kde však po sestupu s novým vedením klubu nenašel společnou řeč o další spolupráci, a proto se v poslední době připravoval u nás,“ vysvětlil Dvořák.

Téměř dvoumetrový forward, silově skvěle vybavený, se jindřichohradeckým příznivcům představí již zítra v duelu 18. kola druhé ligy, v němž jindřichohradecký celek hostí Junior Mělník, a podle našich informací by měl nastoupit ve formaci se Skokanem a Šťastným.
Nadějně se rýsuje také příchod dalšího výtečného a zkušeného plejera Roberta Vavrocha, který už v Jindřichově Hradci trénuje a na ledě se jeví velmi dobře.

„O něm by se s konečnou platností mělo rozhodnout během prvního prosincového týdne. Tím posilování kádru končí, reagovali bychom už pouze v případě, kdyby se na trhu objevil kvalitní obránce. Naším úkolem je nyní stabilizovat sestavu před rozhodující fází sezony,“ poznamenal.

Akce Junior

Zítřejší utkání s Juniorem Mělník je i výzvou pro diváky. Klub pro ně připravil další zajímavou akci, tentokrát s podtitulem „S juniorem na Junior“, což v praxi znamená, že každé dítě do patnácti let má vstup zdarma a s sebou do hlediště stadionu si může přivést jednoho dospělého, který na tento zápas rovněž obdrží volnou vstupenku.

V sestavě Vajgaru bude chybět ruský obránce Vinogradov, jehož klub pro neděli mimořádně přednostně uvolnil na žádost Pražanů pro extraligový duel Sparty s Libercem. Do sestavy se ale snad po jednozápasové absenci způsobené bolestivě nastřeleným kotníkem vrátí další bek Všetečka.

„Čeká nás kvalitní protivník, takže do utkání jdeme s pokorou. Ale určitě ne s bázní. Před domácím publikem chceme po delší době konečně zvítězit,“ přeje si Dvořák.