Berete z utkání s Třebíčí dva body jako zisk, nebo spíše ztrátu toho jednoho, o který jste přišli minutu před koncem?
Těžko říct. Do poloviny třetí třetiny bych to určitě hodnotil tak, že jsme bod ztratili. Ale vzhledem k tomu, co se dělo potom, tak dva body pro nás mají cenu a bereme je.

Až do poloviny zápasu jste jeho vývoj měli jasně pod kontrolou. Čím to, že jste pak trošku vypadli z role?
Hráli jsme na tři lajny a věděli jsme tak, že zápas z naší strany bude mít dobré tempo. Na soupeře jsme vletěli a v první třetině jsme Třebíč přehrávali. Zlomovým momentem byl gól hostí na 2:1. Ve třetí třetině jsme dvakrát odskočili na dvoubrankový rozdíl, ale soupeř nám hned snížil. Pokud bychom náskok dvou gólů udrželi déle, tak bychom třeba i vyhráli v základní hrací době. Ale dva body taky bereme.

Nedalo se těm rychlým gólovým odpovědím Třebíče zabránit?
Byly to oba takové smolné góly. Byla škoda, že jsme je dostali. Pokud bychom Třebíč udrželi na dvoubrankovém rozdílu, tak bychom to asi dotáhli za tři body.

Poprvé v sezoně jste si vyzkoušeli prodloužení tři proti třem, které moc vzruchu nenabídlo. Máte pro tuto herní variantu něco nacvičeného?
Na prodloužení ve třech toho ani moc nacvičit nelze. Samozřejmě jsme si to už vyzkoušeli. Je to ale hlavně o fyzičce a bruslení. A také o chybách. To pořádně natrénovat nejde. Každý si hlavně musí hlídat svého hráče.

Vy jste do prodloužení nezasáhl?
Ne. Máme dané sehrané dvojice, které spolu chodí na oslabení a chodily na led i v prodloužení.

Ve vítězném penaltovém rozstřelu jeli za vaši stranu jenom Tomáš Nouza s Miloslavem Čermákem. Nebyl jste určen vy jako třetí exekutor, na kterého už nevyšla řada?
Ne. Jako třetí měl jít Luboš Rob, ale naštěstí už to nebylo třeba.


Dal jste krásný čtvrtý gól svého týmu. Udělal vám radost?
Abych řekl pravdu, tak jsem to ani pořádně neviděl. Vystřelil jsem, gólman puk neměl a byl v bráně. Radost jsem měl velkou.

A potěšila asi i brilantní asistence na první branku Davida Kuchejdy.
To se mi také líbilo (smích). Mitch Fillman rychle otočil hru a posunul mi kotouč. Viděl jsem, že si obránce Třebíče lehá, takže stačilo jenom přehodit žabičkou jeho hokejku. Kuchec to provedl krásně. Tím to celé vyšperkoval.