Vyřazovací boje v jedenáctičlenné skupině Střed, v níž působí i jindřichohradečtí hokejisté, odstartují ve středu 10. března a postoupí do nich osmička nejlepších z dlouhodobé části. Hrát se bude na tři vítězné zápasy střídavě doma a venku, přičemž se začíná na ledě lépe postaveného týmu.

První kolo play off se hraje v termínech 10., 12., 14., případně i 16. a 18. března, semifinále je na programu 21., 23., 25., 27. a 29. března a finálová série se uskuteční 1., 3., 5., 7. a 9. dubna.

Vítězové všech tří skupin II. ligy se poté od 12. dubna utkají v kvalifikačním turnaji systémem každý s každým doma a venku o dvě přímá postupová místa do I. ligy.

Co se týče spodních pater tabulky, která letos ovšem Vajgar vzhledem k jeho postavení nemusí zajímat, výkonný výbor ČSLH podle paragrafu 114 soutěžního řádu rozhodl, že ze skupiny Střed bude v letošní sezoně jediným sestupujícím na podzim vyloučené Milevsko.

Exekutiva českého hokeje dále schválila na svém lednovém zasedání také ustanovení, že maximální počet účastníků příštího ročníku II. ligy bude 36 s tím, že pokud se tuto kvótu nepodaří naplnit (ekonomické důvody, nezájem vítězů regionálních přeborů), může být soutěž podle počtu účastníků i zúžena a rozdělena třeba jen do dvou skupin.