Vedli jste 2:0 a ve třetí třetině znovu 4:3. Kde byla hlavní příčina, že jste zápas nakonec ztratili?
Při třetím a čtvrtém gólu soupeře jsme udělali chyby, kdy nás hosté přečíslili. Tyhle situace si musíme pohlídat. Podle mého to byly klíčové momenty zápasu.

Při prvním gólu soupeře vám na ledě chyběl pátý hráč. Jak k této situaci došlo?
Toho jsem si ani nevšiml. Tu situaci si nevybavím.

Na 2:2 vyrovnával soupeř hned v úvodu druhé třetiny v přesilovce pět na tři. Vy jste naopak dvojnásobnou početní výhodu dvakrát promarnili. Byl to také jeden z důležitých prvků zápasu?
Určitě. Ve druhé třetině jsme hráli snad šest minut v kuse přesilovku, ale nic jsme z toho nevytěžili. Naplnilo se pořekadlo, že mužstvo které nevyužije přesilovku pět na tři, tak nevyhraje zápas. Po celou dobu jsme byli lepším týmem, rozhodně aktivnějším i hokejovějším. O to je větší škoda, že jsme nevyhráli. Ale prohráli jsme a musíme se z porážky co nejrychleji oklepat. Je vyrovnáno 1:1, jedeme do Přerova a budeme bojovat dál.

Přerov hrál tvrdě. Na hranici a často i za hranicí pravidel. Bylo těžké se s tímto stylem hry vyrovnat a neoplácet?
Přerov asi nemůže hrát nic jiného, než aby bortil náš herní systém tvrdou hrou, která jde někdy až za hranici pravidel. Bohužel jsme na to odpovídali také zbytečnými fauly. Rozhodně jsme nebyli tak disciplinovaní jako v pondělí. Nebyli jsem tak schopní z přesilovek tolik vytěžit. Také proto vyhrál soupeř. Ale nemá cenu se v tom nějak moc babrat.

Svým vyloučením na konci první třetiny jste poslal svůj tým do tří. Za katr jste putoval za nesportovní chování. Co se na ledě vlastně přihodilo?
Šel jsem do souboje o nahozený puk. Přerovského hráče jsem přitlačil a jemu vyletěla hokejka do vzduchu. Za to ještě rozhodčí nevylučoval. Jeho hokejka ležela na ledě a za ní puk. V té rychlosti nešlo zareagovat jinak, abych dostal puk od naší branky. I s pukem jsem zasáhl i jeho ležící hokejku. Rozhodčí to posoudil tak, jak to posoudil. Příště bych to zahrál stejně. Člověk chce instinktivně dostat puk co nejdál od vlastní branky. Pokud je to nesportovní chování, tak bohužel.

V prodloužení byli hosté aktivnější a po pěti minutách také dali vítězný gól. Chtěli jste hrát v nastaveném čase spíše defenzivně a případně rozhodnout v samostatných nájezdech, na které máte šikovné hráče?
Neřekl bych, že soupeř byl aktivnější. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Přerov vyloženě aktivnější nebyl. Také jsme měli šance, ale až zbytečně moc jsme kombinovali. Je to škoda, prohráli jsme, ale budeme se snažit připravit na další zápasy. Jede se dál.

Jak mohou vypadat zápasy v Přerově. Bude to hodně jiné než v zaplněné Budvar aréně?
Atmosféra tam bude asi podobná. Nic jiného ani neočekáváme. Samozřejmě to nemůže být jako u nás. S podporou našich skvělých diváků je to samozřejmě lepší. Přerov vyhrál u nás, tak my se o to samé pokusíme u nich. Porveme se tam o co nejlepší výsledek.

Brali byste ze dvou zápasů na ledě soupeře jednu výhru?
Spokojeni budeme, když vyhrajeme oba zápasy.