Hokejisté chtějí v letošní sezoně postoupit do play off krajského přeboru

V současné době hokejisté finišují se „suchou“ přípravou, k níž se scházejí dvakrát týdně. „V podstatě jsme nedrželi ani žádnou dovolenou. Do tréninku se zapojuje zhruba patnáct hráčů a v neděli půjdeme poprvé na led,“ konstatoval nový sportovní manažer Velké Radouně Zdeněk Jedlinski.
Mužstvo by mělo být každopádně silnější než v uplynulé sezoně. Již nyní je jistý příchod pěti hráčů z jindřichohradeckého Vajgaru: Michal Stach, Tomáš Kalvas, Martin Kolář (všichni hráli vloni za Lipolec), Tomáš Fertál a Lukáš Beránek. Novou posilou bude i obránce Marcel Slechan z Prostějova a po roce se do týmu vracejí také forvardi David Mihulka s Ivanem Martínkem.
„Všichni by měli být platnými posilami a oživením mužstva. Většinou se jedná o hráče kolem pětadvaceti let, tedy v nejlepším hokejovém věku. Potřebujeme oproti loňsku především zlepšit koncovku,“ poznamenal.
Naopak tým opustili Milan Holický, který bude působit v Soběslavi, a Petr Fleischman, jenž má hájit barvy českobudějovického David servisu.
„Ostatní hráči z loňského kádru zůstávají. Brankářskou jedničkou by měl být Filip Horal a záda mu budou krýt Pavel Houska s Vladislavem Blažkem. Pro sezonu počítáme s kádrem dvaceti hráčů a tří gólmanů,“ vysvětlil Jedlinski.
Letošní krajský přebor slibuje kvalitní podívanou. Bude jej tvořit dvanáct družstev a nově se v něm představí i Humpolec a Telč z Vysočiny. Velká Radouň má ale poměrně smělé plány.
„Určitě půjde o těžkou soutěž, ale my chceme letos uspět. V základní části bychom se rádi pohybovali zhruba v polovině tabulky a naším jasným cílem je pochopitelně postup do vyřazovacích bojů. Náš kádr bude jednoznačně silnější, takže chceme uspět,“ tvrdí.
Úvodní kolo krajského přeboru zavede hokejisty z Radouně v neděli 23. září do Veselí nad Lužnicí, první utkání na domácím ledě v Jindřichově Hradci odehraje tým v sobotu 29. září proti Telči.
Ještě před tím se hráči vydají v polovině září k přípravnému turnaji do Humpolce.
Pro své příznivce na domácím ledě navíc hokejisté HC V. Radouň chystají nejen atraktivnější herní styl a nové žluté dresy, ale také různé soutěže o ceny. Hracími dny domácích zápasů budou soboty. Play off začíná 22. února 2008, vítěz KP bude znám nejpozději 16. března.

Účastníci krajského přeboru podle vylosovaných čísel: 1. HC Vimperk, 2. Spartak Soběslav, 3. Slavoj Český Krumlov, 4. Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, 5. SK Telč, 6. FeKS Tábor, 7. Knights Hluboká nad Vltavou, 8. HC Strakonice, 9. HC Velká Radouň, 10. TJ Božetice, 11. David servis České Budějovice, 12. Jiskra Humpolec.