Jindřichohradecký hokejový klub bude s Jihlavou jednat o hostování Petra Kotlíka

Za pochodu proto také dochází k dílčím změnám v hráčském kádru. Jak už Deník informoval, na střídavý start bude do Vajgaru uvolněn gólman Tomáš Kubeš z Komety Brno. Dalším kandidátem na tento důležitý post by mohl být i jedenadvacetiletý Petr Kotlík z Jihlavy, který se mezi tři tyče postavil poprvé ve středečním duelu s Milevskem (2:3) a nevedl si vůbec špatně.
„Zřejmě bychom jej angažovali. Studuje vysokou školu v Českých Budějovicích, takže by to bylo schůdné. Uvidíme, zda se na jeho hostování dohodneme s jihlavskou Duklou,“ poznamenal výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.
Včera v Benešově se měl poprvé v sestavě objevit i českobudějovický odchovanec obránce Ondřej Cikán, jenž poslední sezonu strávil ve Francii.
„Ale zatím dává přednost zahraničí a po neděli jej čeká zkouška v německém třetiligovém Degendorfu. Stejně jako útočníka Romana Novotného, který se chce zase ucházet o dres Erfurtu,“ uvedl.
Oba by však v případě neúspěšných námluv zřejmě v J. Hradci zůstali. O Novotného má navíc zájem i kouč František Joun, který si v poslední době na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
Po změnách ve vedení českobudějovického HC Mountfield má totiž na starosti chod celého obchodního oddělení a navíc byl zvolen do dozorčí rady klubu. I proto se vedení Vajgaru dohodlo na spolupráci s někdejším úspěšným zadákem klubu Vladimírem Dominem. Ten bude společně s Janem Kamírem působit na lavičce juniorského družstva a zároveň vypomáhat u prvního týmu.
Jasněji bude zřejmě už brzy v kauze útočníka Jaroslava Kocara. Po čtvrtečním jednání s Táborem totiž vyšlo najevo, že jej vedení táborských Kohoutů s největší pravděpodobností neangažuje.
„Naše stanovisko je neměnné. Kocara bychom do Tábora uvolnili pouze na přestup podle tabulkové ceny. Vzhledem k jeho věku a pozvolna se naplňující sportovní kariéře by pro nás další hostování už nebylo adekvátní. A takový postoj Tábor neakceptuje,“ vysvětlil Dvořák.
Dá se tedy předpokládat, že by se tento bojovník nakonec přece jen mohl ve žlutomodrém dresu J. Hradce objevit, Zvlášť, když o jeho služby eminentně stojí i hlavní trenér František Joun.
Z dalšího dění stojí za zaznamenání, že forvard Kamil Šťastný, který se ve Vajgaru nějaký čas připravoval, bude i v další sezoně působit ve Francii. Zranění naopak sužují útočníky Davida Mikše a Michala Masničku. V pondělí by se měli do přípravy Vajgaru navíc zapojit dva noví útočníci, jejichž jména ale ještě včera nebyla známa.
Bez zajímavosti také není, že loňský nejlepší střelec Vajgaru Jaroslav Korbela se neprosadil do kádru prvoligového Prostějova, později se mihl v Milevsku i Písku a v současné době figuruje na soupisce Tábora.