Příprava hokejistů končí: dnes s Pelhřimovem (18), v pátek ve Velkém Meziříčí

Dosavadní výsledky nejsou nikterak přesvědčivé, ovšem vedení klubu ví, že kádr se bude ještě formovat.
„Během září a října dojde k dalšímu doplnění. S tím jsme předem počítali. A když hovořím o doplnění, mám na mysli posílení, tedy kvalitu. V současné době vedeme na několika frontách jednání,“ uvedl výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Gólman základem

Podle jeho slov je ovšem prioritní otázkou obsazení brankářského postu. Zdá se, že by v tomto ohledu mohli mít ve Vajgaru vystaráno.
„Od kvalit gólmana se odvíjí všechno ostatní. Nám se podařilo dojednat start brněnského Tomáše Kubeše, jenž zatím bude k dispozici pro nedělní zápasy. Je to hráč, který určitě bude patřit ke špičce druhé ligy a zřejmě by se neztratil ani o soutěž výš. Využili jsme toho, že Kometa angažovala Hronka ze Slavie a litvínovského Fialu, takže má tři kvalitní brankáře,“ vysvětlil.
Záda by Kubešovi mohl krýt odchovanec Jihlavy Petr Kotlík, který si už dres Vajgaru vyzkoušel v souboji s Milevskem a nezklamal. „V nejbližších dnech budeme s Jihlavou jednat. V případě, že bychom se nedomluvili, máme k dispozici ještě Melišíka a Kallia,“ zmínil Dvořák.
Příjemnou novinkou je, že u Vajgaru přece jen bude působit útočník Roman Novotný, který s týmem absolvoval přípravu na ledě a v minulých dnech se pokoušel získat angažmá v německém Erfurtu. „V Německu se na smlouvě nedohodl. My s ním tedy napevno počítáme a už jsme domluveni. Hrával centra i křídlo, nyní bychom jej zřejmě využili ve středu útoku mezi dva novice z Jihlavy, jimiž jsou Lojek a Polák,“ tvrdí šéf klubu.
Čeká se také, jak dopadne na testech v Degendorfu obránce Ondřej Cikán, o něhož by měl Vajgar také zájem.

Tři skupiny hráčů

Po zmiňovaných dvou posledních přípravných střetnutích dojde k dalšímu pohybu v kádru jindřichohradeckých hokejistů. Po nich trenéři Joun a Kamír určí, s kým napevno počítají, kdo má ještě naději se do kádru probojovat a také, kdo jej opustí.
„Rozdělil bych to do tří skupin. V jedné budou hráči, kteří dostanou smlouvu a počítá se s nimi do druhé, třetí pětky. V té druhé pak hokejisté, kteří zatím úplně nepřesvědčili, ale zatím v kádru zůstanou. Ti nebudou pod smlouvou, ale pokud budou hrát, dostanou startovné za zápasy. Do třetí skupiny bych pak zařadil hráče, o něž máme zájem a zatím jednáme o jejich angažmá. S nimi počítáme do první pětky, na přesilovky,“ nastínil strategii Dvořák.
Každopádně jisté je, že klub bude chtít nyní především zapracovat na příchodu obránců. „Tam nás momentálně nejvíce tlačí bota. Máme přislíbené dorazové českobudějovické juniory Bílka se Zourkem, ale zatím je v jednání, zda nám je budou uvolňovat hned od počátku soutěže,“ dodal František Dvořák.
Na přelomu září a října by se navíc k týmu měli připojit již avizovaní Finové, zřejmě dva obránci a stejný počet útočníků. Bez zajímavosti také není, že s mužstvem začal trénovat loňský kapitán Jiří Cmunt.